Polscy gracze krytykują zmiany w Xbox Game Pass. „Zaczynają być pazerni jak Nintendo i PlayStation”

Xbox Game Pass Polska pełna cena

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że już 14 września 2023 roku Xbox Live Gold zostanie wycofany, ustępując miejsca Xbox Game Pass Core. Okazało się, że wraz z tą konkretną zmianą najprawdopodobniej zmieni się także system konwersji, a co za tym idzie, sposoby na tani Xbox Game Pass Ultimate w znanej obecnie formie przestaną mieć rację bytu. Fakt ten niespecjalnie przypadł do gustu niektórym graczom, którzy preferują tzw. tanie granie.

Polscy gracze reagują na zmiany w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass nowa cena, komentarze
Niektóre komentarze krytykujące zmiany, jakie ostatnio zaszły w usłudze Xbox Game Pass

Nowa, wyższa cena za Xbox Game Pass Ultimate i jednoczesna zmiana konwersji Xbox Live Gold na XGPU z 1:1 na 3:2, to dla wielu osób naturalne kroki, które Microsoft musiał podjąć w pewnym momencie, aby dalej rozwijać swoje usługi. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są w stanie to zaakceptować i postanowili publicznie wyrazić swoje niezadowolenie.

W komentarzach pod kolejnymi wiadomościami, które informowały o zbliżającym się nieuchronnie końcu „Gamepassowego Eldorado” regularnie zaczęły pojawiać się opinie niepochwalające ostatnich działań Microsoftu. Gracze wypowiadający się, podkreślali przede wszystkim, że nowa miesięczna cena abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, wynosząca 62,99 zł, jest zdecydowanie za duża.

Podstawowym argumentem przeciwko podwyżce stała się sama jakość biblioteki, która dla wielu jest nieadekwatna do ceny ustalonej przez „Zielonych”. Jeden z komentujących stwierdził wręcz, że taką usługę w pełnej cenie opłacać będą wyłącznie „fanatycy Microsoftu”.

Dodatkowo część obserwatorów zwraca uwagę, że poprzez podwyżki i mniej korzystne zasady konwersji Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate gigant z Redmond staje się „pazerny jak Nintendo czy PlayStation”. Co więcej, w oczach wielu graczy Microsoft przestał być „prokliencką” firmą, która stawia dobro swoich odbiorców na pierwszym miejscu.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Jak prawie zawsze pojawiły się też osoby, które podkreślają, że od początku zdawali sobie sprawę, że dosyć łagodne podejście Microsoftu do konwersji i taniego kupowania kluczy było jedynie „sposobem na skuszenie jak największej liczby naiwnych graczy”. Inni zaś oczekują na debiut Xbox Game Pass Friends & Family, licząc, że dzięki temu uda się im taniej uzyskać dostęp do powiększającej się biblioteki gier, niż w przypadku opłacania abonamentu samodzielnie.

Oczywiście każdy ma prawo do własnego osądu i należy to uszanować, choć trzeba też pamiętać, że zmiany w abonamencie Microsoftu prędzej czy później musiały nadejść. Osoby, które nadal zastanawiają się nad zakupem dostępu do Xbox Game Pass na dłuższy czas w niższej cenie, mogą skorzystać z naszego poradnika, do którego kieruje powyższy przycisk. W takiej formie pozostanie on aktualny najprawdopodobniej tylko do 14 września, a więc został jeszcze niewiele ponad miesiąc na skorzystanie z okazji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.