Gracze traktują Xbox Game Pass jako „dodatek”. Usługa nie jest „destrukcyjnym modelem biznesowym”

Xbox Game Pass

Jakiś czas temu Microsoft w dokumencie przedstawionym przez CMA przyznał, że Xbox Game Pass przyczynia się do spadku sprzedaży gier w tradycyjnym modelu. Następnie amerykańska firma wydała oświadczenie, w którym podkreślano, że wspomniana usługa oferuje zarówno graczom, jak i twórcom większy wybór w sposobie odkrywania i dostarczania gier. Tymczasem Chris Charla – dyrektor Microsoftu ds. programu ID@Xbox – udzielił wywiadu, w którym stanowczo stwierdził, że Game Pass nie jest „destrukcyjnym modelem biznesowym”.

Mimo Xbox Game Pass posiadacze konsol Xbox wciąż kupują „wiele gier”

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Charla w trakcie rozmowy z serwisem GamesIndustry określił Xbox Game Pass jako „dodatek”. Przedstawiciel Microsoftu dodał także, użytkownicy konsol Xbox nadal kupują „wiele gier” i jako subskrybenci wspomnianej usługi korzystają z różnego rodzaju zniżek. Właśnie dlatego dyrektor ds. programu ID@Xbox nie uważa, by Game Pass był „destrukcyjnym modelem biznesowym”

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przedstawiciel Microsoftu stwierdził także, że członkowie branży gier wideo powinni szukać nowych modeli biznesowych. Charla podkreślił także, że hasłami przewodnimi Microsoftu w kontekście Xbox Game Pass są „wysoka jakość” oraz „różnorodność”, a amerykańska firma stara się ułatwić deweloperom proces zgłaszania swoich produkcji do usługi.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Przedstawiciel amerykańskiej firmy podkreślił również, że graczom nie musi podobać się każda produkcja, która znajduje się w bibliotece. Dzięki usłudze użytkownicy mogą jednak sprawdzić wysoko oceniane gry i przekonać się, czy dany tytuł trafia w ich gusta. Bez wątpienia jest to jedna z największych zalet Xbox Game Pass.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.