Handheld Xboxa praktycznie potwierdzony przez Phila Spencera! To NIE będzie konsola do grania w chmurze

Phil Spencer

Wczorajszy Xbox Games Showcase ujawnił sporo ciekawych gier, o czym świadczy m.in. ta grafika. Na polu sprzętowym spodziewaliśmy się z kolei, że Microsoft zaprezentuje nam swojego handhelda. Tak się jednak nie stało, choć konsola ta została praktycznie potwierdzona przez Phila Spencera.

Phil Spencer o handheldzie Xboxa. Microsoft ma czekać świetna przyszłość

Xbox logo
Xbox

Spekulowało się, że Xbox zaprezentuje swojego handhelda podczas wczorajszego Games Showcase. Tak się jednak nie stało.

Niemniej Phil Spencer został zapytany o tę kwestię podczas wydarzenia IGN Live 2024, które również odbywało się wczoraj. Naturalnie podczas wywiadu nie mogło zabraknąć pytania o konsolę przenośną Microsoftu.

Prezes Microsoft Gaming stwierdził, że wczorajszy dzień był skupiony na grach. Przyszłość w kwestii konsol ma być jednak jego zdaniem „całkiem wspaniała” dla Xboxa, a czas na porozmawianie o platformie jeszcze nadejdzie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wspominając m.in. Steam Decka Spencer przypomniał również, że dla handhelda bardzo ważnym czynnikiem byłaby możliwość uruchamiania gier lokalnie. Możemy więc przyjąć, że sprzęt Xboxa nie będzie się skupiał wyłącznie na chmurze, nawet pomimo rozwoju tego sektora w ramach ekosystemu subskrypcji Xbox Game Pass.

Wcześniej Sarah Bond wspominała, że zapowiedź w kwestii hardware Microsoftu nadejdzie latem 2024 roku. Pozostało więc już naprawdę niewiele czasu na ujawnienie niezwykle intrygujących szczegółów.

Źródło: IGN

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2364 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.