Nowe funkcje w aplikacji Xbox na PC. Posiadacze „blaszaków” zobaczą, ile zajmie przejście konkretnych gier

Xbox na PC

Microsoft stale stara się rozwijać swoje aplikacje, zapewniając graczom coraz to nowe udogodnienia. Ostatnio informowaliśmy, że członkowie programu Xbox Insider mogą testować nowy interfejs użytkownika na Xbox One oraz Series X|S, a także o tym, że wszyscy posiadający konsole Microsoftu ósmej i dziewiątej generacji mogą już korzystać z komunikatora Discord. Nowości pojawiły się także w aplikacji Xbox dedykowanej na komputery osobiste.

REKLAMA

Aplikacja Xbox na PC pokaże, ile zajmie przejście danej gry i nie tylko

Aplikacja Xbox na PC
Nowa funkcja HowLongToBeat w aplikacji Xbox na PC

Dzięki współpracy nawiązanej z HowLongToBeat w aplikacji Xbox na PC pojawiła się zakładka przedstawiająca szacunkowy czas dotyczący czasu przejścia konkretnej produkcji. Funkcja ta rozróżnia cztery kategorie:

  • Główna historia — czas potrzebny na przejście głównej linii fabularnej bez dodatkowych aktywności.
  • Główna historia i dodatkowe zadania — czas potrzebny do przejścia głównego wątku oraz pobocznych zadań.
  • Pełne ukończenie — innymi słowy „maksowanie” danej gry, czyli zdobycie wszystkich osiągnięć.
  • Wszystkie style — wypadkowa wszystkich powyższych styli.

Co więcej, gracze otrzymali możliwość przesyłania własnych czasów rozgrywki, dzięki czemu baza ta będzie ciągle aktualizowana. W zakładce gier pojawił się także szereg ulepszeń, dzięki którym łatwiej będzie znaleźć istotne informacje na temat danego tytułu.

Przeczytaj też: Jaki zasilacz do komputera kupić?

Poza tym najnowsza aktualizacja sprawiła, że aplikacja Xbox na PC uruchamia się znacznie szybciej i jest bardziej responsywna. Zmodernizowany został też system wyszukiwania i jest on od teraz szybszy o 20%, a przede wszystkim dokładniejszy. Trzeba przyznać, że całość zmian prezentuje się naprawdę dobrze i sprawia, że aplikacja Microsoftu na PC staje się coraz przyjemniejsza w użyciu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!