Nowy panel główny Xboxa poważnie wkurzył graczy. „Jedna wielka reklama”

Xbox nowy interfejs Drake

Odbiór nowego interfejsu głównego Xboxa był na ogół pozytywny. Znalazła się jednak spora grupa graczy, którym zmiany nie przypadły do gustu. Wyrazili oni głośny sprzeciw wobec odświeżonego panelu konsol „Zielonych”, a najbardziej oberwało się jednej z nowych sekcji.

Gracze krytykują nowy interfejs główny Xboxa

O najmocniej krytykowanej części nowego panelu Xboxa możemy dowiedzieć się dzięki portalowi DualShockers, który zebrał opinie użytkowników Reddita. Chodzi mianowicie o sekcję najczęściej uruchamianych gier, które… nie wyświetlają naszych produkcji.

Zamiast tego widzimy tam tytuły, które są ogółem najpopularniejsze dla wszystkich graczy. Nie ma tu więc ani krzty personalizacji, a każdy z nas ma przed oczami ten sam zestaw złożony z „casualowych” dzieł pokroju Fortnite, Robloxa albo Call of Duty.

Xbox - najczęściej uruchamiane gry
Xbox – najczęściej uruchamiane gry. Źródło: Reddit

Z tego właśnie powodu inny użytkownik nazwał nowy interfejs „jedną wielką reklamą”. I to mimo że na ogół mu się spodobał.

Podoba mi się ekran główny, ale wszystko pod nim to totalny bałagan. To jak jedna wielka reklama, nawet jeśli utworzysz grupę, jest ona wyświetlana pod linią „najczęściej uruchamiane gry” z losowymi produkcjami ze sklepu.

kiciputek

Inne opinie również wydają się podkreślać irytujące zagęszczenie panelu zbędnymi elementami. Gracze zastanawiają się między innymi, czemu ma służyć aplikacja Xbox Game Pass, skoro teraz i tak cała jej zawartość znajduje się na ekranie startowym.

Okej, nienawidzę tego, wszystko, co widać na zdjęciu w tym poście, jest świetne. (Ale) gdy tylko przewiniesz stamtąd w dół, jest niechlujne i okropne. Po co w ogóle mieć aplikację Game Passa, skoro wszystko w niej jest teraz na moim ekranie głównym? Nie wspominając o tym, że teraz możesz mieć tylko 2 grupy przypięte do ekranu, a reszta jest zarezerwowana dla reklam Game Passa / Xbox Store. 🙁

Wydaje mi się, że to downgrade. Nigdy wcześniej nie narzekałem na aktualizacje interfejsu użytkownika i nie spodziewałem się, że ta będzie mi przeszkadzać, ale cholera jasna, dzieje się zbyt wiele, gdy przewijasz w dół.

rahhaharris

Zobacz też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Xbox Series X

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft weźmie sobie krytykę do serca i wdroży odpowiednie poprawki. Tym bardziej że wydaje się, iż nie potrzeba wiele, aby zadowolić grupę, której zmiany nie przypadły do gustu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.