Odpowiednik „Platyny” z PlayStation ma w końcu trafić na Xboxy! „To kwestia priorytetów i czasu”

Xbox trofeum

Wrześniowa aktualizacja Xboxów przyniosła graczom sporo nowości, w tym zmiany w aplikacji Discorda oraz sposobie działania VRR. Regularne usprawnienia z pewnością cieszą społeczność, jednak są i takie, których już od dłuższego czasu nie mogą się doczekać. Mowa tutaj między innymi o zmianach w systemie osiągnięć, w których brak jest odpowiednika platyny, znanej z konsoli Sony. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Microsoft ma to w planach, jednak na rezultat przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Platynowe osiągnięcia na Xboxach nadejdą, jak Microsoft upora się z innymi rzeczami

The Xbox Two Podcast

Podczas ostatniego odcinka The Xbox Two Podcast, współprowadzący Jez Corden (redaktor serwisu Windows Central) pochwalił się ciekawą informacją. Podczas targów Gamescom 2023 rozmawiał z przedstawicielem Microsoftu o potencjalnych zmianach w Xboxowych osiągnięciach. Ponoć firma chce dokonać ulepszeń, jednak kiedy i w jaki sposób to zrobi, jest kwestią priorytetów oraz czasu.

Jak powiedział Corden, rozmowa konkretnie dotyczyła platynowego trofeum, które dobrze znają gracze konsoli PlayStation. Platynę mogą otrzymać za ukończenie gry w 100%, co dla wielu jest prawdziwym wyróżnieniem. O jej odpowiednik gracze Xboxów proszą Microsoft od dawna, jednak na razie bez rezultatu.

Rozmawiałem z jednym z dyrektorów Xboxa na Gamescomie, a konkretnie o platynowym osiągnięciu. Powiedział, że chcą to zrobić – to tylko kwestia priorytetów i czasu. Myślę, że platynowe osiągnięcie Xbox, jak i ulepszenia w systemie osiągnięć, nadejdą – to tylko kwestia uporania się z innymi rzeczami, które chcą teraz zrobić.

Jez Corden

Zobacz także: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup Xbox Series X

Warto przypomnieć, że już w 2021 roku Microsoft wspominał, iż bierze pod uwagę głosy społeczności, jeśli chodzi o dodanie odpowiednika platyny od Sony do Xboxów i że traktuje to bardzo poważnie. Od tego czasu jednak trochę już minęło. Zmiany zapewne kiedyś nadejdą, jednak na razie lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.