Xbox oficjalnie potwierdza blokadę nieautoryzowanych akcesoriów! Jasny komunikat firmy

Xbox Wireless pad

W tym tygodniu dotarły do nas zaskakujące wieści, zgodnie z którymi Microsoft rozpoczął walkę z nieautoryzowanymi kontrolerami do konsol Xbox. Takie działania rozczarowały pewną część społeczności, ale jak się okazało blokadę omijają adaptery XIM, które nadal działają ze sprzętami giganta z Redmond. Teraz do sprawy odniósł się sam producent Xboxów, jasno przedstawiając swoje stanowisko.

Xbox tłumaczy zasady blokady nieautoryzowanych akcesoriów

Xbox Series X Armored Core 6
Xbox Wireless Armored Core 6

W oficjalnym oświadczeniu przekazanym redakcji Windows Central rzecznik Microsoftu przedstawił stanowisko firmy wobec ostatnich decyzji. Przede wszystkim podkreślono, że blokada nieautoryzowanych kontrolerów ma na celu „zachowanie wrażeń gry na konsoli”.

Akcesoria firmy Microsoft i innych licencjonowanych partnerów sprzętowych Xbox są projektowane i produkowane zgodnie ze standardami jakości w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i ochrony. Nieautoryzowane akcesoria mogą pogorszyć wrażenia z gry na konsolach Xbox (Xbox One, Xbox Series X/S). Gracze mogą otrzymać wyskakujące okienko z ostrzeżeniem, że ich akcesorium jest nieautoryzowane. W końcu nieautoryzowane akcesorium zostanie zablokowane przed użyciem, aby zachować wrażenia z gry na konsoli. Aby zapoznać się z pełną listą akcesoriów obsługiwanych przez konsole Xbox, odwiedź stronę www.xbox.com/accessories, nasze strony pomocy technicznej oraz stronę programu sprzętu dla partnerów Designed for Xbox.

Microsoft

Działania Microsoftu wymusiły także na niektórych producentach akcesoriów konkretne działania. Przede wszystkim przekazanie graczom informacji dotyczących potencjalnej kompatybilności ich sprzętów z konsolami Xbox. Jedną z firm jest SCUF, a więc przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem customowych kontrolerów dla konsol Xbox, PlayStation, ale też PC.

W kolejnych komunikatach Microsoft potwierdził, że nowymi działaniami nie zostaną objęci posiadacze kontrolerów Xbox Adaptive Controller. Jednocześnie sprzęty łączące się przez porty Jack 3,5 mm lub gniazda USB umieszczone w kontrolerze adaptacyjnym również powinny działać bez większych przeszkód.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Okres dwóch tygodni, który został wyznaczony przez Microsoft ma przede wszystkim dać graczom czas na zwrot lub wymianę sprzętu. Zdaje się to wyjątkowo ważne dla osób, którzy na co dzień korzystają wyłącznie z nieautoryzowanych padów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.