Xbox otrzymał październikową aktualizację systemową. Microsoft serwuje graczom trochę ciekawych nowości

Xbox Series X S

Microsoft od momentu wydania na rynek konsol Xbox Series X|S regularnie stara się dostarczać klientom coraz to nowe aktualizacje, które mają poprawiać komfort korzystania z owych sprzętów. W ramach wrześniowych uaktualnień wprowadzono m.in. łatwiejsze parowanie kontrolera z Xboxami i nie tylko. Teraz zaś przyszła pora na kolejne nowości, które powinny szczególnie zainteresować niektórych graczy.

Konsole Xbox doczekały się październikowej aktualizacji

Konfigurowanie klawiszy w Xbox Elite Controller i xbox pad
Konfigurowanie klawiszy w Xbox Elite Series 2 i kontrolera adaptacyjnego

W ramach najnowszej aktualizacji konsol Xbox pojawiła się opcja przypisania klawiszy klawiatury do przycisków kontrolera Xbox Elite Series 2 oraz pada adaptacyjnego. Jest to jedna z tych opcji, której domagali się zarówno gracze, jak i sami twórcy gier. Możliwe, że dzięki temu rozwiązaniu gracze będą mogli jeszcze lepiej korzystać z możliwości oferowanych przez oba akcesoria.

Kolejnym aspektem jest udostępnianie danych diagnostycznych, a raczej kwestia wysyłania ich do Microsoftu. Producent Xboxów w ramach aktualizacji zdecydował się na dodanie opcji umożliwiającej nam niewysyłanie tego rodzaju danych do przedsiębiorstwa.

Diagnostyka Xbox w ramach aktualizacji
Opcjonalna diagnostyka Xbox wprowadzona w ramach aktualizacji

Dodane zostało także udogodnienie dla osób, które lubią dzielić się z innymi fragmentami swoich rozgrywek. Pojawiła się bowiem opcja importowania ujęć znajdujących się w chmurze Xboxa do programu Windows Clichamp. Dzięki tej opcji, po połączeniu swojego konta z programem będzie możliwość pobierania materiałów i obrabiania ich wedle naszego uznania.

Ostatnim interesującym aspektem są dalsze działania Microsoftu w dziedzinie dodawania znajomych do rozgrywki. W założeniu ma ono w prosty sposób zapewnić możliwość zapraszania do wspólnej zabawy przyjaciółmi bezpośrednio z poziomu profilu. Na razie jednak jest to eksperymentalna funkcja, która nie jest dostępna dla każdego; z czasem trafiać będzie ona do większego grona graczy.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Zmian może nie ma zbyt wiele, jednak zdają się one bardzo przydatne i zapewne wiele osób doceni działania giganta z Redmond. Któraś z opcji specjalnie przypadła wam do gustu? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.