Gry mobilne przyszłością dla Microsoftu? Specjalny sklep Xbox ma pojawić się już w te wakacje

Xbox na telefon

Ostatnie wydarzenia wokół Xboxa raczej nie napawają fanów tej konsoli przesadnym optymizmem, zwłaszcza w obliczu zamknięcia kolejnych studiów należących do XGS. Sytuacji nie poprawił też wywiad Sarah Bond, która niezbyt konkretnie wypowiedziała się na temat dalszej przyszłości zarządzanej marki. Jednocześnie okazało się, że „Zieloni” mają na podorędziu jeszcze jedną rzecz, nad którą pracują, a która niebawem może trafić do dystrybucji.

Microsoft szykuje się do wydania własnego sklepu mobilnego Xbox

Xbox logo
Xbox

Zgodnie z zapewnieniami udzielonymi przez Sarah Bond, Xbox jeszcze w lipcu 2024 roku uruchomi sklep dla gier mobilnych. Co bardzo ważne, to nie będzie platforma dedykowana tylko dla gier Xbox Games Studios, ale także dla zewnętrznych deweloperów, którzy będą chcieli się tam pojawić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zaczniemy od wprowadzenia naszego własnego portfolio do mobilnego sklepu Xbox, dzięki czemu zobaczysz gry takie jak Candy Crush i Minecraft. Zaczniemy od Internetu i robimy to, ponieważ to naprawdę pozwala nam zapewnić doświadczenie dostępne na wszystkich urządzeniach, we wszystkich krajach, bez względu na wszystko i niezależne od polityki zamkniętych sklepów ekosystemowych.

Sarah Bond

Początkowo sklep dostępny będzie w formie strony internetowej, aby upewnić się, że sklep dostępny będzie na wszystkich rynkach docelowych i na wszystkich możliwych sprzętach. Z czasem ma zostać to przeobrażone w pełnoprawną aplikację, której celem dotarcie będzie do jak największego grona odbiorców.

Czy Microsoftowi uda się przebić tym sposobem duopol Google’a i Apple’a? Ciężko stwierdzić, ale wyzwanie do najłatwiejszych nie należy, bo obie firmy na rynku mobilnym mają silną pozycję, którą ciężko będzie jakkolwiek przebić. Jednak „do odważnych świat należy” i oby tylko nie ucierpieli na tym sami gracze, którzy nad telefony przedkładają konsole.

Źródło: Twitter/X: Insider Gaming

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.