Ograniczenia Xbox Series S to rzeczywiście problem? Dyrektor komunikacji Remedy współczuje Larian Studios

Xbox Series S

Jak niedawno informowaliśmy, z powodu problemów z ograniczeniami konsoli Xbox Series S, premiera Baldur’s Gate 3 na tych urządzeniach będzie opóźniona. W tej sytuacji musiał nawet zainterweniować Microsoft, który zaoferował Larian Studios swoje wsparcie. Do tych doniesień odniósł się także dyrektor komunikacji ze studia Remedy, które pracuje właśnie nad grą Alan Wake 2.

Dyrektor komunikacji Remedy „czuje ból Larian” w sprawie dostosowywania gier do możliwości Xbox Series S

Baldur’s Gate 3 zbliża się wielkimi krokami, a już jutro gracze na komputerach osobistych będą mogli cieszyć się tą produkcją. Niestety, fani posiadający konsolę Xbox Series S będą musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ premiera na tych urządzeniach została przesunięta. Sprawę skomentował Thomas Puha, dyrektor komunikacji w studiu Remedy, które obecnie kończy prace nad grą Alan Wake 2.

Puha wyraził swoje zaniepokojenie, mówiąc, że „czuje ból Larian” związany z dostosowaniem gier do możliwości Xbox Series S. Zauważa także, że deweloperzy muszą od samego początku brać pod uwagę ograniczenia techniczne tej słabszej platformy. To z kolei może wpłynąć na jakość prezentowanych przez nich tytułów.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Xbox Series S

Thomas Puha podkreślił także, że sytuacja wygląda inaczej w przypadku PC, gdzie mamy do czynienia z różnymi konfiguracjami sprzętowymi. Również tutaj pojawiają się wyzwania, ale nie takie jak przy dostosowywaniu gier na Xboxy Series X i Series S. Deweloperzy muszą więc być przygotowani na problemy, jakie niesie ze sobą rozwijanie gier na różnych platformach, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie dla graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.