Wiemy, kto jest odpowiedzialny za największy wyciek w historii Xboxa. To sam Microsoft

Xbox logo

Dziś wydarzyła się bezprecedensowa rzecz. Do sieci dostały się bowiem dokumenty, które wyjawiły wewnętrzną korespondencję oraz plany dotyczące Xboxa. Jak się okazuje, wina za wyciek leży w którymś ze skrzydeł biur „Giganta z Redmond”.

Wina za wyciek poufnych informacji ws. Xboxa leży po stronie Microsoftu

Microsoft
Microsoft

Z całą pewnością możemy uznać, że dzisiejszy wyciek poufnych danych na temat Xboxa jest jednym z największych w historii gier. Przypomnijmy niektóre z najważniejszych wiadomości, które do tej pory ujrzały światło dzienne:

Taka ilość mniej lub bardziej wrażliwych przecieków od razu uruchomiła machinę spekulacji na temat winnego całego zajścia. Pierwsze podejrzenia padły na FTC, bo to poprzez dokumentowanie rozprawy z tą organizacją trzeba było w ogóle wysłać sądowi związane z nią akta.

Okazuje się jednak, że ten trop był błędny. Wspomniał o tym dyrektor biura ds. publicznych FTC na Twitterze.

Douglas Farrar zdradził również telewizji NBC, że wina za złożenie błędnych dokumentów leży po stronie Microsoftu. Sam „Gigant z Redmond” nie odniósł się jeszcze do tych wieści.

Warto wspomnieć, że „Zieloni” nie zabrali jeszcze w ogóle stanowiska w żadnej powiązanej z wyciekiem kwestii. Od samego rana w części Krzemowej Doliny zajmowanej przez Microsoft panuje cisza radiowa.

Tymczasem podobne do powyższych ustalenia przedstawił Bloomberg. Anonimowe źródło przekazało agencji prasowej, że w rzeczy samej przeciek spowodował ktoś w Microsofcie.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 500 zł

Kup Xbox Series X

Cóż, tak czy inaczej, skutki przedostania się tych wszystkich informacji do internetu nie będą dla Xboxa pozytywne. Ciężko nawet pomyśleć o strategii, którą firma powinna teraz przyjąć. Na oficjalne komunikaty poczekamy więc zapewne jeszcze trochę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.