Xbox Series X|S sprzedawał się w Japonii lepiej od PS5! Niespodzianka w ojczyźnie Sony

PS5 Xbox Series X

Rzadko kiedy zdarza się, że Xbox Series X|S notuje jakkolwiek lepsze wyniki od PS5. Tymczasem do takiej sytuacji doszło w zeszłym tygodniu. I to nie byle gdzie, bo w Japonii.

Zeszły tydzień w Japonii: Xbox Series X|S z lepszym wynikiem sprzedażowym od PS5

Zwiastun Xboxa Series S

Jeżeli chodzi o ogólną sprzedaż, Sony od dawna bije Microsoft na głowę. Tak było z Xboxem One i PS4, tak samo jest teraz z PS5 oraz Xboxami Series X|S.

Jak zaraportował jednak portal Famitsu, w zeszłym tygodniu w Japonii doszło do niespodzianki. Okazało się bowiem, że konsola Microsoftu zanotowała lepszy wynik sprzedażowy od swojego lokalnego konkurenta.

Konkretne liczby wskazują, że Xboxy Series X|S znalazły w ostatnich 7 dniach 3301 nabywców. Z kolei PS5 zostało wybrane przez 2933 japońskich klientów.

Wydaje się, że polityka współpracy Microsoftu z japońskimi deweloperami zaczęła przynosić pierwsze efekty. Ciężko uwierzyć, że powyższy trend utrzyma się na stałe, ale dla Xboxa pojawiła się właśnie nadzieja na zgarnięcie dla siebie nieco większego kawałka tortu niż dotychczas.

Zobacz też: Najlepsze gry na nudę

Dla równowagi przypomnijmy, że ostatnie wieści z Europy nie są pozytywne dla „Giganta z Redmond”. Jeżeli chodzi o Francję, okazało się, że tam PS5 ma niemal 90% udziału na rynku konsol (nie licząc Nintendo Switch).

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.