Xbox kończy z wydawaniem gier w pudełkach? Korporacja miała zamknąć cały dział fizycznej dystrybucji

Xbox logo

Temat systematycznego wygaszania fizycznej dystrybucji gier wraca niczym bumerang przy okazji premier, które odbywają się wyłącznie cyfrowo. Do tej spory liczba odbiorców nadal preferuje zakup fizycznych wersji ze względu na pewne dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ów produkcje faktycznie należą do nich. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że Microsoft nie do końca poważa takie podejście, a całkowite przejście na wersje cyfrowe to już kwestia czasu.

Xbox zamyka własny dział fizycznej dystrybucji gier

Według informacji przekazanych przez dobrze poinformowanego w działaniach Microsoftu Jeza Cordena z Windows Central producent Xboxów miał zamknąć cały dział zajmujący się fizycznym wydawaniem gier. Dziennikarz nie wyklucza, że w przyszłości zadania te przejmie zewnętrza firma, jednak nie omieszkał on przypomnieć o niedawnych przeciekach sugerujących, iż kolejna konsola od „Zielonych” będzie po prostu bez napędu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft zamknął również działy zajmujące się wprowadzaniem gier Xbox do fizycznej sprzedaży detalicznej … co, jeśli widziałeś przecieki dotyczące wyłącznie cyfrowej konsoli Xbox … cóż, możesz zorientować się, dokąd zmierza Microsoft.

Jez Corden

Dodatkowo producent Xboxów miał w ostatnim czasie zwolnić prawie cały wewnętrzny zespół obsługi klienta Activision Blizzard King. Zgodnie z informacjami Cordena ABK był jednym z niewielu wydawców gier, który utrzymywał własny zespół obsługi klienta. Zadania te zostaną oddelegowane zewnętrznym firmom zza granicy.

Wieści te niespecjalnie mogą przypaść do gustu posiadaczom konsol Microsoftu, którzy nadal wolą stawiać na tradycje wydania gier. Sytuacji nie poprawia fakt wielkich zwolnień w Xboxie oraz anulowania niezapowiedzianej gry Activision Blizzard. To nie są zdecydowanie najlepsze czasu dla posiadaczy sprzętów od giganta z Redmond.

Źródło: Twitter/X: Jez Corden

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.