Kolejne zamknięcia w Xboxie! Już niedługo zniknąć ma oddział dużego wydawcy

Xbox logo You're fired

Na początku maja growe media obiegła szokująca wieść o zamknięciu kilku studiów Xboxa. Sprawa ta wzburzyła fanów marki, którzy w mediach społecznościowych dali upust swojemu niezadowoleniu. Okazuje się, że nie jest to koniec zamykania firm należących do Microsoftu. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu zamknięty zostanie wydawca ZeniMax Asia.

ZeniMax Asia ma zostać zamknięte. Wydawca zniknie pod koniec czerwca

Sprawa zamknięcia przez Xboxa swoich studiów deweloperskich rozniosła się sporym echem wśród społeczności graczy. Fanom bardzo nie spodobało się to, że zamknięte zostały zespoły takie jak Tango Gameworks, które odniosły spore sukcesy, a ich produkcje zdobywały wiele nagród.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacji nie poprawił też, delikatnie mówiąc, niefortunny wywiad udzielony przez Sarah Bond, szefową marki Xbox. Kobieta w rozmowie z serwisem Bloomberg starała się uniknąć odpowiedzi na pytanie dziennikarza o powód zamknięcia studiów, zasłaniając się korporacyjną nowomową, z której nie wyniknęły żadne konkretne szczegóły.

Okazuje się, że to nie koniec zamykania firm należących do Microsoftu. Jeden z użytkowników serwisu X/Twitter zauważył, że na profilu w serwisie LinkedIn jednej z pracownic ZeniMax Asia, czyli wydawcy należącego do Xboxa, widnieje informacja o tym, że zostanie on zamknięty z końcem czerwca 2024 roku, czyli za nieco poand miesiąc.

Zamknięcie to wydaje być bezpośrednio powiązane z zamknięciem wcześniej wspomnianego Tango Gameworks, które było jedynym, dużym studiem Xboxa w tym rejonie świata.

Na razie Xbox nie zabrał głosu w sprawie zamknięcie ZeniMax Asia, jednak informacje podane przez jedną pracownic firmy wydają się być wiarygodne. Nie wiadomo, kiedy firma-matka postanowi się odnieść do tych rewelacji, jednak spodziewać się można, że nastąpi to ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: X/Twitter, LinkedIn

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.