Jak włączyć Steam Guard i co to w ogóle jest?

Steam

W 2011 roku Valve ogłosiło udostępnienie Steam Guard dla wszystkich użytkowników aplikacji na pecetach. Mimo że od tego momentu minęło już sporo czasu, niektórzy nadal nie wiedzą, czym jest wspomniany Steam Guard oraz jak go włączyć. W niniejszym poradniku odpowiemy sobie na te i inne pytania. Zacznijmy jednak od początku.

Co to jest Steam Guard?

Steam
Steam

Steam Guard to dodatkowa opcja na zabezpieczenie swojego konta Steam. Włączenie tego narzędzia zapewnia tzw. weryfikację dwuskładnikową, która sprawia, że podczas logowania się na swój profil będzie trzeba podać nie tylko login i hasło, a także specjalny kod dostępu, wysyłany na maila albo wyświetlany w aplikacji mobilnej Steam.

Włączenie Steam Guard w gigantycznym stopniu zmniejsza ryzyko włamu na konto. Nawet jeżeli haker jakimś cudem wejdzie w posiadanie naszego hasła do platformy Steam, to jest nikła szansa, że zdobędzie również dane logowania do powiązanego z kontem e-maila (co innego, jeżeli używamy wszędzie tego samego hasła — to fatalne podejście). To, że ktoś ukradnie nam smartfona, a następnie złamie jego zabezpieczenia tylko po to, aby dostać się do aplikacji mobilnej Steam, już w ogóle jest nieprawdopodobne.

Jak włączyć Steam Guard?

Włączenie Steam Guard jest niezwykle proste i każdy bez trudu sobie z tym poradzi. Cały proces najlepiej przedstawić krok po kroku, dlatego tak też zrobimy. Mianowicie:

  1. Uruchom aplikację Steam na komputerze.
  2. W lewym górnym rogu aplikacji kliknij Steam, a następnie z rozwiniętego menu wybierz Ustawienia.
  3. Będąc w zakładce Konto wciśnij przycisk z napisem Zarządzaj Steam Guard.
  4. Teraz zaznacz, w jaki sposób chcesz otrzymywać kody uwierzytelniające: w aplikacji mobilnej Steam albo przez e-mail. Jeżeli wybierzesz drugą opcję, to będziesz musiał(a) ponownie zalogować się na swoje konto.
Steam Guard
Opcje Steam Guard

Gotowe! Steam Guard został włączony, a Twoje konto ma teraz znacznie lepsze zabezpieczenia. Aby wyłączyć weryfikację dwuskładnikową, wystarczy wykonać opisane wyżej kroki raz jeszcze, na końcu wybierając Wyłącz Steam Guard.

Steam Guard — podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak włączyć Steam Guard oraz co to w ogóle jest. Nie da się ukryć, że weryfikacja dwuskładnikowa powinna być uruchomiona na kontach wszystkich użytkowników Steama. Zwiększa ona bezpieczeństwo w tak dużym stopniu, że zdecydowanie warto nieco utrudnić sobie życie, wpisując dodatkowy kod przy każdy logowaniu.

Przeczytaj też: Wszystko o GeForce Experience

Pod koniec przypominamy, że na naszym portalu mamy znacznie więcej tekstów na temat platformy Valve — omawialiśmy jeszcze m.in. Steam ID, Rynek Steam oraz profilowe na Steam. Wracając jednak do tematu Steam Guard: koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, czy włączyliście to zabezpieczenie na swoich kontach!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.