[Rekrutacja] Poszukujemy Redaktorów artykułów tech do pracy dodatkowej

Praca twórca artykułów tech

W związku z niezwykle szybkim rozwojem naszego portalu poszukujemy kolejnych osób na stanowisko Redaktora artykułów tech, które będą przygotować zestawienia najlepszych produktów z danej kategorii. Teksty będą dotyczyły m.in. wszelkiej maści elektroniki — w zamyśle mają one pomagać czytelnikom w podejmowaniu decyzji zakupowych.

PS. Rekrutujemy też na Redaktora artykułów gamingowych — możesz aplikować na oba stanowiska.

To oferta pracy dodatkowej. Bez problemu połączysz ją ze stanowiskiem w innej firmie lub innymi obowiązkami.

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży tech (elektronika)
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości
 • Sumienności i zaangażowania
 • Publikacji przynajmniej 2 artykułów w miesiącu (możesz pisać więcej, jeżeli chcesz — nie ma żadnej górnej granicy)

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość podstaw SEO (wszystkiego Cię nauczymy!)
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Wynagrodzenie do 110 zł „na rękę” za pojedynczy artykuł (kwota ustalana na podstawie „rozmiaru” tematu) – w niektórych przypadkach kwota może dojść np. do 150 czy 200 zł, jeżeli trafi się większy temat
 • Bonusy za wyniki i zaangażowanie
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Elastyczne godziny pracy
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem — przeczytają je setki tysięcy osób!
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Do naszych pracowników podchodzimy uczciwie i po ludzku. Jeżeli zostaniesz z nami na dłużej, to po czasie z pewnością możesz liczyć na podwyżkę. Potrzebujesz urlopu? Nie ma sprawy — po prostu dajesz znać i wszystko załatwiamy.

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Gdy już zostaniesz wdrożony(a) w nasze środowisko pracy, otrzymasz dostęp do harmonogramu z listą tematów do napisania wraz ze stawką za każdy artykuł (wiesz, ile zarobisz zanim jeszcze zaczniesz pisać – każdy artykuł jest wyceniany indywidualnie).

Artykułów nie będziesz tworzyć w Wordzie czy innym programie, a bezpośrednio w naszym edytorze w panelu administracyjnym, gdzie możesz formatować tekst, a także wygodnie zapisywać szkice i wracać do nich po czasie. A skoro o szkicach mowa, to mamy gotowe szablony dla artykułów wszelkiej maści, dlatego nigdy nie będziesz konstruować tekstu od zera – zaoszczędzisz dzięki temu masę czasu, który normalnie poświęcił(a)byś na formatowanie czy układanie odpowiedniej hierarchii wpisu.

Nie oczekujemy, że napiszesz cały artykuł w jeden dzień, ale fajnie, gdybyś się wyrobił(a) w maksymalnie tydzień. Na XGP.pl publikujemy tylko rzetelne, wysokiej jakości artykuły, dlatego przed opisaniem każdego produktu będziesz musiał(a) go dobrze przeanalizować — poczytać jego opinie, sprawdzić specyfikację. Poza samym tekstem zadbasz także o grafiki przedstawiające produkty, ale bez problemu pobierzesz je z Sieci i odpowiednio wykadrujesz wg naszych wytycznych.

Przykłady tekstów tech, które będziesz pisał(a) na niniejszym stanowisku:

 1. Jaki powerbank kupić
 2. Najlepsze fotele gamingowe
 3. Najlepsze dyski do PS5
 4. Najlepsze telefony gamingowe
 5. Ranking najlepszych telewizorów

Wymienione wpisy mogą posłużyć Ci za przykład — Twoje artykuły również będą musiały być tworzone wg takiego schematu formatowania (ale tak jak wspomnieliśmy, mamy gotowe szablony). Nie oczekujemy, że Twoje pierwsze publikacje będą idealne, dlatego na początku będziemy sprawdzać Twoje teksty i wypisywać Ci, na jakie aspekty musisz bardziej zwrócić uwagę, co poprawić i tak dalej. Dzięki temu z czasem pełni się usamodzielnisz i staniesz się lepszym twórcą.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Jeżeli chcesz aplikować na stanowisko Redaktora artykułów tech, na maila rekrutacja@XGP.pl prześlij nam kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania), a w załączniku dołącz napisany przez siebie tekst w formacie PDF na następujący temat: „3 najlepsze myszki dla graczy w różnych cenach”. Wzoruj się na wymienionych wyżej publikacjach, lecz tym razem nie musisz dodawać grafik — chcemy sam tekst, żeby poznać Twój styl pisania i umiejętność researchu.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na Redaktora artykułów tech”

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 🙂

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Odezwiemy się do wybranych kandydatów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.