[Rekrutacja] Poszukujemy Redaktorów artykułów tech do pracy dodatkowej

Praca twórca artykułów tech

W związku z niezwykle szybkim rozwojem naszego portalu poszukujemy kolejnych osób na stanowisko Redaktora artykułów tech, które będą przygotować zestawienia najlepszych produktów z danej kategorii. Teksty będą dotyczyły m.in. wszelkiej maści elektroniki — w zamyśle mają one pomagać czytelnikom w podejmowaniu decyzji zakupowych.

PS. Rekrutujemy też na Redaktora artykułów gamingowych — możesz aplikować na oba stanowiska.

To oferta pracy dodatkowej. Bez problemu połączysz ją ze stanowiskiem w innej firmie lub innymi obowiązkami.

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży tech (elektronika, gaming)
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości
 • Sumienności i zaangażowania
 • Publikacji przynajmniej 2 artykułów w miesiącu (możesz pisać więcej, jeżeli chcesz — jesteśmy bardzo elastyczni)

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość podstaw SEO (wszystkiego Cię nauczymy!)
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Konkurencyjne wynagrodzenie za każdy artykuł
 • Bonusy za wyniki i zaangażowanie
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Elastyczne godziny pracy
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem — przeczytają je setki tysięcy osób!
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Do naszych pracowników podchodzimy uczciwie i po ludzku. Jeżeli zostaniesz z nami na dłużej, to po czasie z pewnością możesz liczyć na podwyżkę. Potrzebujesz urlopu? Nie ma sprawy — po prostu dajesz znać i wszystko załatwiamy.

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Gdy już zostaniesz wdrożony(a) w nasze środowisko pracy, otrzymasz dostęp do harmonogramu z listą tematów do napisania wraz ze stawką za każdy artykuł (wiesz, ile zarobisz zanim jeszcze zaczniesz pisać).

Artykułów nie będziesz tworzyć w Wordzie czy innym programie, a bezpośrednio w naszym edytorze w panelu administracyjnym, gdzie możesz formatować tekst, a także wygodnie zapisywać szkice i wracać do nich po czasie. Nie oczekujemy, że napiszesz cały artykuł w jeden dzień, ale fajnie, gdybyś się wyrobił(a) w maksymalnie tydzień. Na XGP.pl publikujemy tylko rzetelne, wysokiej jakości artykuły, dlatego przed opisaniem każdego produktu będziesz musiał(a) go dobrze przeanalizować — poczytać jego opinie, sprawdzić specyfikację. Poza samym tekstem zadbasz także o grafiki przedstawiające produkty, ale bez problemu pobierzesz je z Sieci i odpowiednio wykadrujesz wg naszych wytycznych.

Przykłady tekstów tech, które będziesz pisał(a) na niniejszym stanowisku:

 1. Najlepsze myszki gamingowe
 2. Najlepsze fotele gamingowe
 3. Najlepsze dyski do PS5
 4. Najlepsze dyski do Xbox Series X|S
 5. Najlepsze kierownice do Xbox One

Wymienione wpisy mogą posłużyć Ci za przykład — Twoje artykuły również będą musiały być tworzone wg takiego schematu formatowania. Nie oczekujemy, że Twoje pierwsze publikacje będą idealne, dlatego na początku będziemy sprawdzać Twoje teksty i wypisywać Ci, na jakie aspekty musisz bardziej zwrócić uwagę, co poprawić i tak dalej. Dzięki temu z czasem pełni się usamodzielnisz i staniesz się lepszym twórcą.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Jeżeli chcesz aplikować na stanowisko Redaktora artykułów tech, na maila rekrutacja@XGP.pl prześlij nam kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania), a w załączniku dołącz napisany przez siebie tekst w formacie PDF na następujący temat: „2 najlepsze laptopy gamingowe w cenie do 5000 zł”. Wzoruj się na wymienionych wyżej publikacjach, lecz tym razem nie musisz dodawać grafik — chcemy sam tekst, żeby poznać Twój styl pisania i umiejętność researchu.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na Redaktora artykułów tech”

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Rekrutacja trwa do 30 lipca, co nie oznacza, że ze swoim zgłoszeniem musisz czekać do ostatniego dnia — możesz je wysłać wcześniej :-). Odezwiemy się do wybranych kandydatów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Z