[PRACA] Poszukujemy Redaktorów artykułów gamingowych do pracy dodatkowej

Redaktor artykułów gamingowych praca

XGP.pl jest obecnie drugim najszybciej rosnącym portalem gamingowym w polskim Google. W związku z niezwykle szybkim rozwojem poszukujemy nowych osób na stanowisko Redaktora artykułów gamingowych, które będą przygotować teksty dotyczące gamingu w szerokim tego słowa znaczeniu. Jeżeli kochasz gry i potrafisz pisać, to jest wysoce prawdopodobne, że ta oferta jest dla Ciebie!

PS. Rekrutujemy też na Redaktora artykułów tech — możesz aplikować na oba stanowiska.

To oferta pracy dodatkowej. Bez problemu połączysz ją ze stanowiskiem w innej firmie lub innymi obowiązkami.

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży gier
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości
 • Sumienności i zaangażowania
 • Publikacji przynajmniej 1 artykułu w tygodniu (możesz więcej, jeżeli chcesz)

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość podstaw SEO (wszystkiego Cię nauczymy!)
 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Wynagrodzenie do 110 zł „na rękę” za pojedynczy artykuł (kwota ustalana na podstawie „rozmiaru” tematu) – w niektórych przypadkach kwota może dojść np. do 150 czy 200 zł, jeżeli trafi się większy temat
 • Bonusy za wyniki i zaangażowanie
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Elastyczne godziny pracy
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem — przeczytają je setki tysięcy osób!
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Do naszych pracowników podchodzimy uczciwie i po ludzku. Jeżeli zostaniesz z nami na dłużej, to po czasie z pewnością możesz liczyć na podwyżkę. Potrzebujesz urlopu? Nie ma sprawy — po prostu dajesz znać i wszystko załatwiamy.

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Gdy już zostaniesz wdrożony(a) w nasze środowisko pracy, otrzymasz dostęp do harmonogramu z listą tematów do napisania wraz ze stawką za każdy artykuł (wiesz, ile zarobisz zanim jeszcze zaczniesz pisać).

Artykułów nie będziesz tworzyć w Wordzie czy innym programie, a bezpośrednio w naszym edytorze w panelu administracyjnym, gdzie możesz formatować tekst, a także wygodnie zapisywać szkice i wracać do nich po czasie. Na XGP.pl publikujemy tylko rzetelne, wysokiej jakości artykuły, dlatego dobry research jest kluczowy. Każdy Twój tekst będzie musiał zostać dobrze zoptymalizowany pod SEO, ale spokojnie — wszystkiego Cię nauczymy, jeżeli nie masz pojęcia o pozycjonowaniu. To nic trudnego.

Na niniejszym stanowisko będzie pisać np. takie artykuły:

 1. Co to jest Nvidia GeForce Experience
 2. Jak zwrócić grę na Steam
 3. Najlepsze straszne gry
 4. Komendy do CS GO
 5. Najlepsze gry na Nintendo Switch po polsku
 6. Najlepsze gry przygodowe na PS4

Wymienione wpisy mogą posłużyć Ci za przykład. Nie oczekujemy, że Twoje pierwsze publikacje będą idealne, dlatego na początku będziemy sprawdzać Twoje teksty i wypisywać Ci, na jakie aspekty musisz bardziej zwrócić uwagę, co poprawić i tak dalej. Dzięki temu z czasem pełni się usamodzielnisz i staniesz się lepszym twórcą.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Jeżeli chcesz aplikować na stanowisko Redaktora artykułów gamingowych, na maila rekrutacja@XGP.pl prześlij nam kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania), a w załączniku dołącz napisany przez siebie tekst w formacie PDF na następujący temat: „Co to jest AMD FSR i jak działa?”. Wzoruj się na wymienionych wyżej publikacjach (wstęp, konkrety, podsumowanie), lecz tym razem nie musisz dodawać grafik — chcemy sam tekst, żeby poznać Twój styl pisania i umiejętność researchu.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na Redaktora artykułów gamingowych”

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 🙂

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Odezwiemy się do wybranych kandydatów.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.