[PRACA] Poszukujemy Redaktorów artykułów gamingowych do pracy dodatkowej

Redaktor artykułów gamingowych praca

W związku z prężnym rozwojem naszego portalu poszukujemy nowych osób na stanowisko Redaktora artykułów gamingowych, które będą przygotować teksty dotyczące gamingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

To oferta pracy dodatkowej. Bez problemu połączysz ją ze stanowiskiem w innej firmie lub innymi obowiązkami.

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Bardzo dobrego rozeznania w branży gier
 • Umiejętności wyszukiwania informacji i weryfikowania ich prawdziwości
 • Sumienności i zaangażowania
 • Publikacji przynajmniej 1 artykułu w tygodniu (możesz więcej, jeżeli chcesz)

Mile widziane, ale niekonieczne:

 • Znajomość podstaw SEO (wszystkiego Cię nauczymy!)
 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowie o dzieło
 • Wynagrodzenie do 100 zł „na rękę” za pojedynczy artykuł (kwota ustalana na podstawie „rozmiaru” tematu)
 • Bonusy za wyniki i zaangażowanie
 • Pracę zdalną z dowolnego miejsca na Ziemi
 • Elastyczne godziny pracy
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie teksty na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem — przeczytają je setki tysięcy osób!
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)
 • Przyjacielską atmosferę — słowo „Szef” nie istnieje w naszym słowniku, wszyscy jesteśmy kumplami i kumpelkami 😉

Do naszych pracowników podchodzimy uczciwie i po ludzku. Jeżeli zostaniesz z nami na dłużej, to po czasie z pewnością możesz liczyć na podwyżkę. Potrzebujesz urlopu? Nie ma sprawy — po prostu dajesz znać i wszystko załatwiamy.

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Gdy już zostaniesz wdrożony(a) w nasze środowisko pracy, otrzymasz dostęp do harmonogramu z listą tematów do napisania wraz ze stawką za każdy artykuł (wiesz, ile zarobisz zanim jeszcze zaczniesz pisać).

Artykułów nie będziesz tworzyć w Wordzie czy innym programie, a bezpośrednio w naszym edytorze w panelu administracyjnym, gdzie możesz formatować tekst, a także wygodnie zapisywać szkice i wracać do nich po czasie. Na XGP.pl publikujemy tylko rzetelne, wysokiej jakości artykuły, dlatego dobry research jest kluczowy. Każdy Twój tekst będzie musiał zostać dobrze zoptymalizowany pod SEO, ale spokojnie — wszystkiego Cię nauczymy, jeżeli nie masz pojęcia o pozycjonowaniu. To nic trudnego.

Na niniejszym stanowisko będzie pisał np. takie artykuły:

 1. Co to jest Nvidia GeForce Experience
 2. Jak zwrócić grę na Steam
 3. Jak pobrać Minecraft za darmo
 4. Komendy do CS GO
 5. Najlepsze gry przygodowe na PS4

Wymienione wpisy mogą posłużyć Ci za przykład. Nie oczekujemy, że Twoje pierwsze publikacje będą idealne, dlatego na początku będziemy sprawdzać Twoje teksty i wypisywać Ci, na jakie aspekty musisz bardziej zwrócić uwagę, co poprawić i tak dalej. Dzięki temu z czasem pełni się usamodzielnisz i staniesz się lepszym twórcą.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Jeżeli chcesz aplikować na stanowisko Redaktora artykułów gamingowych, na maila rekrutacja@XGP.pl prześlij nam kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania), a w załączniku dołącz napisany przez siebie tekst w formacie PDF na następujący temat: „Co to jest Rynek Steam i jak go włączyć?”. Wzoruj się na wymienionych wyżej publikacjach (wstęp, konkrety, podsumowanie), lecz tym razem nie musisz dodawać grafik — chcemy sam tekst, żeby poznać Twój styl pisania i umiejętność researchu.

W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na Redaktora artykułów gamingowych”

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia, co nie oznacza, że ze swoim zgłoszeniem musisz czekać do ostatniego dnia — możesz je wysłać wcześniej :-). Odezwiemy się do wybranych kandydatów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Z