[REKRUTACJA] Poszukujemy recenzentów gier na różne platformy

Recenzent rekrutacja XGP.pl

Od kilku dni XGP.pl oficjalnie jest portalem o grach i konsolach, co oznacza, że nie ograniczamy się do żadnej z platform. W związku z rozwojem naszego serwisu poszukujemy recenzentów gier na różne platformy. Zatrudnimy kilka osób, dlatego jeżeli grasz np. tylko na PS5, to nic nie szkodzi — możesz aplikować i recenzować tytuły z PS5, a grami na Xboxa czy Nintendo zajmą się inni.

Poszukujemy też newsmana na pół etatu! Kliknij tutaj, aby zobaczyć ogłoszenie — zawsze możesz aplikować na oba stanowiska.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń! Szczegóły dot. naszego ogłoszenia są dostępne poniżej.

Wymagamy:

 • Znajomości nienagannej polszczyzny i umiejętności konstruowania zdań, które dobrze się czyta
 • Posiadania przynajmniej jednej z następujących platform: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch lub mocny PC (musi dawać radę z nowymi grami)
 • Sumienności i zaangażowania
 • Dotrzymywania terminów — w przypadku każdej recenzji będziemy ustalać datę, do której ma ona zostać dostarczona

Mile widziane:

 • Znajomość CMS-a WordPress
 • Znajomość podstaw SEO
 • Znajomość dowolnego z programów graficznych (np. Affinity Photo, Photoshop, GIMP) w celu kadrowania obrazów

Co oferujemy:

 • Zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło
 • Do 70 zł netto za pojedynczą recenzję
 • Darmowe gry do recenzji na wybraną platformę — zatrzymujesz je na zawsze
 • Pracę zdalną w 100%
 • Możliwość budowania osobistej marki w Internecie, bo wszystkie opublikowane przez Ciebie recenzje na XGP.pl będą podpisane Twoim imieniem i nazwiskiem
 • Własny e-mail w domenie XGP.pl (np. jan.kowalski@XGP.pl)

Jak będzie wyglądała Twoja praca?

Nie ustalamy żadnej minimalnej liczby recenzji, jaką będziesz miał(a) opublikować w miesiącu z prostego powodu: nie jesteśmy w stanie tego oszacować. Będziesz ogrywać tylko nowe gry (często jeszcze przed premierą), a wiadomo, że w różnych miesiącach na rynek trafia różna liczba gier. Może się więc zdarzyć, że w miesiącu będziesz miał(a) do przygotowania dwie recenzje, a czasami żadnej.

Klucze do gier lub wydania w formie fizycznej dostarczamy Ci my. W wolnych chwilach ogrywasz otrzymaną produkcję, wykonujesz screeny i zasiadasz do pisania recenzji w panelu redakcji XGP.pl. Tam będziesz musiał(a) wgrać wszystkie grafiki, napisać tekst, odpowiednio go sformatować według naszych wytycznych, skategoryzować i zoptymalizować z myślą o SEO. Generalnie nic trudnego — wszystkiego (oprócz pisania) Cię nauczymy.

Nasze ogłoszenie traktuj jako pracę dodatkową — ze spokojem połączysz ją z innymi obowiązkami.

Zainteresowany(a)? Zgłoś swoją kandydaturę!

Jeżeli chcesz zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko recenzenta, na maila rekrutacja@xgp.pl prześlij nam kilka słów o sobie (imię, wiek, zainteresowania), a w załączniku dołącz napisany przez siebie tekst na dowolny temat związany z grami (może być recenzja, ale nie musi) w formacie PDF. W temacie wiadomości wpisz: „Zgłoszenie na recenzenta gier na platformy: XXX”. Jeżeli grasz na kilku platformach, to wymień wszystkie, na których chciał(a)byś przygotowywać recenzje.

Nie wysyłaj nam swojego CV; interesują nas realne umiejętności, a nie wykształcenie czy osiągnięcia.

Rekrutacja trwa do 31 maja. Odezwiemy się do wybranych kandydatów.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.