Gry na Steam jak za darmo! Wybraliśmy 20 kapitalnych tytułów za mniej niż 10 zł

gry na steam do 10 zł instant gaming

Steam to zdecydowanie najpopularniejsza platforma gamingowa na świecie, którą zna i uwielbia prawie każdy pecetowiec. Wiemy jednak, że czasy są ciężkie i wiele osób stara się raczej oszczędzać, niż wydawać pieniądze na drogie produkcje.

Niemniej w tym artykule udowadniamy, że gaming wcale nie musi być drogi, bo wyselekcjonowaliśmy aż 20 świetnych gier na Steam, które można teraz kupić za mniej niż 10 zł. Wszystkie promocje pochodzą ze sklepu Instant Gaming, który ma naprawdę dobre ceny.

Darujmy sobie jednak lanie wody i przejdźmy do konkretów!

Najlepsze gry na Steam do 10 zł z Instant Gaming

Zestawienie naprawdę dobrych produkcji do przysłowiowej „dyszki” rozpoczyna się poniżej!

Fallout 3

Zwiastun Fallout 3

To zestawienie nie mogło się rozpocząć inaczej niż od kultowego Fallouta 3. Produkcja Bethesdy wrzuca nas w postapokaliptyczny świat, gdzie naszym głównym zadaniem jest odnalezienie swojego zbiegłego ojca.

Fabułę uzupełnia tutaj niezwykle przemyślany i rozbudowany system rozwoju postaci oraz mnogość zadań pobocznych, które jeszcze bardziej oddają ciężki klimat ponurych pustkowi. Dodatkowym plusem jest szerokie wsparcie dla modów tworzonych przez oddaną społeczność tej serii.

Fallout: New Vegas

Zwiastun Fallout: New Vegas

Kolejna po Falloucie 3 postapokaliptyczna gra od Bethesdy, która na przestrzeni lat dorobiła się kultowego statusu. Tutaj jesteśmy rzuceni pośrodku konfliktu między trzema frakcjami, które w trudnych warunkach walczą o dominację nad terenami New Vegas.

Deweloperzy z Obsidian Entertainment oddali w ręce graczy prawdziwą kwintesencję RPG-owości, a więc system rozwoju postaci, który może mieć wpływ nawet na dialogi, crafting oraz żyjący świat z ogromem zadań pobocznych.

Mortal Kombat 11

Zwiastun Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 to — jak sama nazwa wskazuje — kolejna odsłona szalenie popularnego cyklu bijatyk, która stworzona została przez NetherRealm Studios. Bohaterowie znani z poprzedniej części muszą tym razem stawić czoła zagrożeniu ze strony enigmatycznej Kroniki. Poza tym gra oferuje szereg różnorodnych trybów, które mogą dawać sporo frajdy przez naprawdę bardzo długi czas.

Outlast

Zwiastun Outlast

Outlast jest przedstawicielem pierwszoosobowych survival horrorów, które tworzone było przez studio składające się z wielu branżowych weteranów. Akcja gry skupia się na losach zakładu dla obłąkanych, który staje się miejscem, gdzie dzieją się niezwykle niepokojące rzeczy.

Grace wciela się w postać dziennikarza, który musi odkryć prawdę, a panująca wokół groza i ograniczone zasoby zdecydowanie nie ułatwią tego zadania.

Batman Arkham Asylum GOTY

Zwiastun Batman Arkham Asylum

W zestawieniu tym nie mogło zabraknąć gry z kultowym wręcz bohaterem komiksów DC. Batman Arkham Asylum to produkcja, która idealnie łączy mroczną fabułę z ciężkim klimatem miasta, gdzie ponownie trzeba zaprowadzić porządek.

Wszystko to uzupełnione jest przez dobrze przemyślany gameplay, który oferuje nie tylko efektowną walkę, ale też zagadki czy nawet śledztwa. Wydanie GOTY zawiera podstawową wersję gry oraz wszystkie dodatki.

Batman Arkham City GOTY

Zwiastun Batman Arkham City

Kolejna część trylogii człowieka-nietoperza, która w zauważalny sposób rozwija wiele aspektów czysto gameplayowych, oferując bardziej wymagające starcia, do których przyda się więcej kreatywności i nieszablonowych działań.

Tym razem Batman musi rozprawić się z gangami złoczyńców, którzy dosłownie opanowali całą dzielnicę, szerzą chaos i zniszczenie. Dodatkowym plusem jest bardziej otwarty świat, który pozwala na eksplorację, a co za tym idzie — całkiem sporo dodatkowych zadań pobocznych do wykonania. Wydanie GOTY zawiera podstawową wersję gry oraz wszystkie dodatki.

Middle-earth Shadow of Mordor GOTY

Zwiastun Middle-earth Shadow of Mordor Game of the Year Edition

Middle-earth: Shadow of Mordor to przygodowa gra akcji, której historia rozgrywa się w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. W ramach zabawy gracze mają okazję wcielić się w jednego ze zwiadowców Gondoru, który nie mogąc zaznać spokoju, po śmierci zostaje powiązany z duszą tajemniczego elfa i wyrusza na straceńczą krucjatę przeciwko sługom samego Saurona.

Produkcja oferuje szereg mechanik, które skupiają się nie tylko na walce z siłami ciemności, ale także na systemie Nemezis. Sprawia on, że nasi oponenci są czymś więcej niż grupą odgórnie zaprojektowanych postaci, a bardziej żyjącymi bytami, które mają swoje unikalne cechy i zdolności. Wydanie GOTY zawiera podstawową wersję gry oraz wszystkie dodatki.

Gothic Universe Edition

Intro w Gothic 1

Kolekcja trzech kultowych gier stworzonych przez Piranha Bytes, która przedstawia losy Bezimiennego protagonisty w drodze „od zera do bohatera”. Produkcje te oferują bardzo otwarty i żyjący świat, gdzie nasze działania mają znaczenie, a wiele postaci ma dla gracza całkiem sporo zadań pobocznych.

Dodatkowym plusem jest także nieliniowość, która sprawia, że każdą z tych pozycji można ograć więcej niż tylko jeden raz.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Zwiastun S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Kultowa postapokaliptyczna produkcja, która osadzona została w ciężkich realiach radioaktywnej Strefy wokół Czarnobyla. Gracz, jako jeden z nielicznych śmiałków zwanych Stalkerami, trafia tam, aby przeszukać ten rejon w celu odszukiwania kolejnych artefaktów będących efektem katastrofy.

Wielką zaletą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla jest nieliniowość przygotowanej historii, która oferuje aż 7 różnych zakończeń, co sprawia, że chce się sięgnąć po tę grę więcej niż jeden raz.

Star Wars Knights of the Old Republic

Zwiastun Star Wars Knights of the Old Republic

Star Wars KOTOR to przedstawiciel tytułów z gatunku RPG, który bazuje na IP znanego uniwersum Gwiezdnych Wojen, a zarazem uchodzi za jedną z najlepszych gier tego rodzaju. Fabuła skupia się na próbach powstrzymania Dartha Malaka, jednak dokładny przebieg opowieści zależny jest wyłącznie od decyzji gracza.

Jest to produkcja oferująca nie tylko dużą swobodę w kreowaniu własnej narracji, ale także turowy system walki, który wymaga od gracza taktycznego podejścia, ale daje zarazem naprawdę sporo satysfakcji.

Company of Heroes 2

Zwiastun Company of Heroes 2

Company of Heroes 2 to kultowa gra z gatunku RTS, w której niezwykle ważne jest sprawne zarządzanie jednostkami i to właśnie ten element jest kluczem do zwycięstwa. Akcja tej pozycji rozgrywa na Froncie Wschodnim w czasach II wojny światowej, a zadaniem graczy jest nie tylko odparcie ataku nazistów, ale także doprowadzenie do zajęcia Berlina w 1945 roku.

Jest to jedna z tych produkcji, w której nawet takie elementy jak warunki pogodowe mają znaczenie i mogą ułatwić, ale też utrudnić wykonywanie kolejnych misji.

Rustler (Grand Theft Horse)

Zwiastun Rustler

Rustler to bardzo ciekawa gra, która całymi garściami czerpie z dorobku pierwszych odsłon Grand Theft Auto, przedstawiając jednocześnie wszystko w „krzywym zwierciadle”. Akcja produkcji rozgrywa się w średniowieczu, gdzie jako przestępca staramy się zarabiać na życie, jednocześnie unikając zbyt bliskiego spotkania z katem. Sporym atutem jest tutaj bardzo luźne podejście do fabuły, w której nie brak gagów i nawiązań do popkultury.

Dishonored

Zwiastun Dishonored

Dishonored to kultowe już połączenie gry skradankowej z grą FPS, gdzie podstawą rozgrywki jest planowanie i dokonywanie kolejnych zabójstw. Jako legendarny Corvo Attano musimy nie tylko dokonać krwawej zemsty na ludziach, którzy wplątali nas w całą intrygę, ale także doprowadzili do śmierci cesarzowej. Wielkim plusem tej produkcji jest na pewno szeroki arsenał narzędzi oraz nadludzkich zdolności, które umożliwiają nam wykonywanie kolejnych zadań.

Risen 2 Dark Waters

Zwiastun Risen 2 Dark Waters

Risen 2 Dark Waters to kolejna produkcja od niemieckiego Piranha Bytes, która idąc w ślady serii Gothic, oferuje zupełnie nowy, otwarty i żyjący świat. Wydarzenia w grze dzieją się 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części, a tym razem naszym zadaniem jest przeprowadzenie śledztwa związanego z dostawami trzciny cukrowej. Tytuł ten to pełnokrwisty RPG z wieloma zadaniami pobocznymi, szerokimi możliwościami rozwoju, wielkim światem, ale też nieliniową fabułą.

Syberia

Zwiastun gry Syberia

Syberia to bardzo ciekawa produkcja przygodowa point-and-click, która dla wielu osób może być idealnym wejściem w ten gatunek gier. Jako prawniczka Kate Walker musimy udać się na tytułową Syberię, aby odszukać spadkobiercę fabryki zabawek, którą chcą wynająć jej mocodawcy.

Bezapelacyjnymi plusami tej gry są barwne i przemyślane lokacje, bardzo pieczołowite wykonanie wielu podstawowych mechanik gatunku oraz możliwość dostosowania poziomu trudności do własnych umiejętności.

Icewind Dale Enhanced Edition

Zwiastun Icewind Dale Enhanced Edition

Icewind Dale Enhanced Edition to odświeżone przez Overhaul Games wydanie kultowej gry RPG, która stawiana jest przez wielu na równi z pierwszymi odsłonami Baldur’s Gate. W ramach przygody musimy wykreować własną drużynę bohaterów, którzy muszą stawić czoła potężnemu złu zagrażającemu całej krainie.

Wersja ta poza szeregiem graficznych poprawek zawiera też dodatki Heart of Winter oraz Trials of the Luremaster, które dodatkowo zwiększają czas, który spędzimy w tej grze.

This War of Mine Complete Edition

Zwiastun This War of Mine

This War of Mine Complete Edition to survivalowa produkcja, która osadzona jest w realiach wojennych, a zadaniem gracza jest poprowadzenie grupki cywili, którzy za wszelką cenę muszą przeżyć w oblężonym mieście. Tytuł pełen jest momentów, gdzie trzeba podejmować moralnie szare decyzje, które wybijają odbiorcę ze strefy komfortu. Dodatkową trudnością jest tutaj atmosfera niepewności, zaszczucia i ciągłej walki o przetrwanie.

Saints Row

Zwiastun Saints Row

Saints Row to piąta odsłona serii, która tylko na pierwszy rzut oka przypomina gry z cyklu Grand Theft Auto, bo zamiast bezmyślnie naśladować schematy wypracowane przez Rockstar, stara się dodawać „coś od siebie”. Nie zabraknie więc pościgów, wybuchów, ale też oddaje w nasze ręce sporą swobodę w kontekście tego, co możemy w mieście Santo IIeso. Atutem tej pozycji na pewno jest także fakt, że mowa o swoistym „miękkim reboocie”, który będzie tak samo przyjemny dla fanów tego cyklu, jak i zupełnie nowych graczy.

Metro 2033 Redux

Zwiastun Metro 2033 Redux

Metro 2033 Redux to kolejna w tym zestawieniu produkcja osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość musi walczyć o przetrwanie. Jako jeden z tych, którzy wychowali się już pod powierzchnią Ziemi, wyruszamy na misję, aby ostrzec pozostałe wioski o czyhającym zagrożeniu. Gra oferuje całkiem różnorodny gameplay, który nie skupia się jedynie na strzelaniu, ale często wymaga bardziej skrytych działań, które mogą zaważyć o powodzeniu misji.

Superhot

Zwiastun Superhot

Superhot to jedna z tych produkcji, której urok tkwi w prostocie. Mowa bowiem o pierwszoosobej strzelance, gdzie wszystko skupia się na eliminowaniu przeciwników, którzy znajdują się w kolejnych pomieszczeniach. Minimalistyczna, a wręcz surowa oprawa graficzna stała się znakiem rozpoznawczym tej produkcji, a w połączeniu ze satysfakcjonującym gameplayem mowa o naprawdę szalenie grywalnej pozycji.

Podsumowanie

To by było na tyle, jeżeli chodzi o nasze propozycje 20 najlepszych gier na Steam do 10 zł ze sklepu Instant Gaming. Nie da się ukryć, że za równowartość dużej paczki chipsów można naprawdę fajnie pograć!

Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, czy skusicie się na zakup którejś produkcji? Jesteśmy ciekawi, na co postawicie!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.