Microsoft i Sony bez negocjacji o Call of Duty. Porozumienie w sprawie Activision Blizzard nadal daleko?

sony vs microsoft

Dziś dowiedzieliśmy się, że Microsoft zawarł kolejną 10-letnią umowę na udostępnianie stronom trzecim gier wydawanych przez Xboxa. Amerykanie wliczają w te porozumienia produkcje Activision Blizzard wraz z Call of Duty, co jest ważne dla organizacji antymonopolowych i ich potencjalnych zgód na przejęcie firmy przez „Zielonych”. Wciąż nie mogą dojść jednak do porozumienia z Sony – głównym i najważniejszym oponentem finalizacji transakcji w przypadku konkurentów działających na rynku.

Microsoft nie negocjuje z Sony w sprawie Call of Duty i przejęcia Activision Blizzard

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Microsoft podpisuje kolejne umowy ze stronami trzecimi. Porozumienia dotyczą wydawania gier studiów zrzeszonych pod marką Xbox na pozostałych platformach. Firma liczy w ten sposób na przekonanie odpowiednich regulatorów, że przejęcie przez nią Activision Blizzard nie wpłynie negatywnie na monopolizację branży.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„Gigant z Redmond” wciąż nie może dojść jednak do porozumienia z Sony. Japończycy obawiają się, że przejęcie praw do marki Call of Duty przez swojego głównego konkurenta doprowadzi do marginalizacji PlayStation. W pewnym stopniu obawy te są uzasadnione przez statystyki, bo według ankiety przeprowadzonej przez CMA 73% brytyjskich użytkowników konsol „Niebieskich” kupiło ich sprzęt właśnie ze względu na tę popularną serię strzelanek.

Porozumienie nadal wydaje się więc dalekie od osiągnięcia. Potwierdzają to ostatnie działania Sony, które twierdzi, że warunki proponowane przez Microsoft „nieodwracalnie zaszkodzą konkurencji”. Co więcej, według informacji przedstawionych przez The Wall Street Journal, obydwie spółki obecnie nawet ze sobą w tej sprawie nie negocjują.

Zobacz też: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Taki obrót sytuacji ponownie wydaje się oddalać Microsoft od finalizacji całej transakcji. Przypomnijmy, że „Zieloni” muszą też jeszcze przekonać do niej trzech najważniejszych regulatorów monopolowych – urzędników Unii Europejskiej, amerykańskiego FCI oraz brytyjskiego CMA. Każda z tych stron również zgłaszała w różnym stopniu obiekcje co do tego przejęcia.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2701 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TYLKO DO 31.12!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.