Oficjalne oświadczenie Sony dot. Call of Duty! Oferta Microsoftu „nieodwracalnie zaszkodzi konkurencji”

Sony właśnie wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że propozycja Microsoftu dot. Call of Duty będzie nieodwracalnie szkodliwa dla konkurencji. Japończycy nadal walczą o to, aby nie dopuścić do przekazania popularnej franczyzy strzelanek w ręce swojej największej konkurencji lub nawet całkowicie zablokować fuzję „Zielonych” z Activision Blizzard. Podobne warunki współpracy zostały już wcześniej z kolei zaakceptowane przez NVIDIĘ oraz Nintendo.

Sony wydaje oświadczenie w sprawie Call of Duty

Szczegóły dotyzące nowego oświadczenia Sony w sprawie Call of Duty przekazał za pośrednictwem Twittera Stephen Totilo. Z udostępnionych przez niego zrzutów ekranu możemy dowiedzieć się, że Sony traktuje propozycję dotyczącą 10-letniego cykl wydawniczy popularnej serii strzelanek na PlayStation jako „nieodwracalnie szkodzącą konkurencji”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Inaczej sprawę odbierają NVIDIA oraz Nintendo. Pierwsza z tych firm porozumiała się z Microsoftem w sprawie wydawania gier studiów należących do Xboxa na GeForce NOW. Druga z kolei podpisała umowę na wydawanie produkcji z serii Call of Duty na jej konsolach. Obydwa kontrakty będą obowiązywać przez przynajmniej 10 lat.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedźmina

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wyżej wymienione firmy nie są aż tak wielkimi konkurentami „Zielonych” jak w przypadku Sony i jego PlayStation. Japończycy robią więc wiele, aby całkowicie zablokować fuzję Microsoftu z Activision Blizzard lub przynajmniej ugrać z niej jak najkorzystniejsze dla siebie warunki, np. poprzez wymuszenie sprzedaży Call of Duty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.