2K niebawem ujawni kontynuację jednej ze swoich „największych i najbardziej ukochanych serii”

2K gry

2K to wydawca, który w swoim dość bogatym portfolio ma kilka marek cieszących się ogromnym uznaniem sporego grona graczy, który zawsze chętnie będą wyczekiwać nowych gier. W tym kontekście warto wymienić chociażby serie Mafia czy BioShock, a więc niezwykle szanowane IP. Nowe informacje potwierdzają, że już wkrótce doczekamy się zapowiedzi właśnie od tej firmy i wiele wskazuje na to, że dla wielu osób będzie to nie lada nie niespodzianka.

Borderlands 4 czy nowy BioShock, a może Mafia 4? 2K może zaskoczyć graczy podczas Summer Game Fest

2K poprzez oficjalny profil Summer Game Fest potwierdził, że w trakcie czerwcowego wydarzenia ujawni kolejną część jednej ze swoich „największych i najbardziej ukochanych serii”. Wydarzyć się to ma dokładnie 7 czerwca podczas specjalnego wydarzenia, co samo w sobie jest niezwykle dobrą wiadomością, bo potwierdza to, że mowa o czymś, czego wiele graczy oczekuje od dawna.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Naturalnie na myśl nasuwa się Mafia 4, a dotychczasowe pogłoski i plotki (dostarczane np. przez insidera o pseudonimie Kurakasis) sugerowały, że zapowiedź tej pozycji powinna pojawić się w „połowie 2024 roku”. Czerwcowy termin brzmi więc idealnie na tego rodzaju zapowiedź.

Podejrzenia i spekulacje kierowane są także w stronę najnowszą część BioShock, co widać po wielu komentarzach pod opublikowanym postem. Biorąc pod uwagę, że pierwsze konkretne wieści na temat kolejnej odsłony tego cyklu pochodzą jeszcze z 2019 roku, tak trzeba przyznać, że zapowiedź po przeszło 5 latach od tamtego momentu to idealny moment na takie ogłoszenie.

Warto jednak pamiętać, że projekt ten od jakiegoś czasu ma znajdować się w „deweloperskim piekle”. Jest to niezbyt zachęcające, szczególnie że doniesienia z 2023 roku sugerują, że projekt został zresetowany już czwarty raz. To nigdy nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Nie brakuje też spekulacji, iż mowa o Borderlands 4 od Gearbox, które jakiś czas temu trafiło pod skrzydła Take-Two, a więc firmy-matki 2K. To też byłaby jedna z ciekawszych zapowiedzi, jaka może pojawić się podczas czerwcowego pokazu Summer Game Fest.

Ostatecznie jednak wszystkiego dowiemy się dokładnie za cztery tygodnie. Teoretycznie jest to szmat czasu, ale czymże to jest w obliczu wielu lat czekania na nowego BioShocka czy Borderlandsy? Gdybyście mieli wybierać, to którą markę chętniej byście zobaczyli? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.