Microsoft z większymi szansami na przejęcie Activision Blizzard. Są nowe dane od analityka znanego banku

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Wydaje się, że nowy raport CMA przybliży Microsoft do przejęcia Activision Blizzard. Tego samego zdania jest też analityk banku inwestycyjnego Citigroup, Jason Bazinet. Według niego szanse na sfinalizowanie transakcji wzrosły do 70%.

Microsoft z 70% szans na przejęcie Activision Blizzard zdaniem Jasona Bazineta

Zwiastun Call of Duty Modern Warfare II

Citigroup to międzynarodowy bank inwestycyjny oraz dostawca usług finansowych. Firma ta prowadzi swoją działalność również w Polsce, gdzie jest m.in. największym udziałowcem Banku Handlowego w Warszawie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nic więc dziwnego, że przy międzynarodowej działalności pracownicy tego banku trzymają rękę na pulsie w kwestii najważniejszych wydarzeń biznesowych, a takim bez wątpienia byłoby przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Zdaniem analityka Citi, szanse na zrealizowanie tej umowy wzrosły właśnie do 70%.

Wpływ na to ma oczywiście ostatni wstępny raport CMA. Brytyjski regulator antymonopolowy stwierdził w nim, że zakup Activision Blizzard nie wpłynie znacząco na zmniejszenie konkurencyjności rynku gier konsolowych w Zjednoczonym Królestwie.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Bez wątpienia urzędnicy przekonali się bardziej do Microsoftu, gdy ten nawiązał porozumienia z Nintendo oraz NVIDIĄ. Wciąż na przeszkodzie do przejęcia Activision Blizzard stoi jednak Sony, które stara się je zablokować za wszelką cenę. Głównie chodzi tutaj oczywiście o franczyzę Call of Duty, dzięki której według ankiety CMA aż 73% użytkowników PlayStation zdecydowało się na zakup właśnie tej konsoli.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.