Wrześniowa aktualizacja ekosystemu Xbox jest już dostępna! Microsoft postarał się o wiele nowości

Xbox Elite Series 2 zmiana kolorów diody

Ostatnimi czasy dość często na łamach naszego portalu pojawiały się informację o kolejnych aktualizacjach, jakie Microsoft dostarczał użytkownikom swojego ekosystemu. Na przykład, po wczorajszej aktualizacji Windowsa 11 gracze otrzymali dostęp do nowych funkcji HDR, a posiadacze konsol Xbox Series X|S od niedawna podczas instalacji niektórych gier, nie muszą być podłączeni do sieci. Dzisiaj „Zieloni” zafundowali kolejną dawkę nowości, które zadowolą sporą część graczy.

REKLAMA

Aktualizacja ekosystemu Xbox we wrześniu 2022 — przebudowa biblioteki na konsolach, nowe funkcje Xbox Game Bar na PC i nie tylko

Nowa biblioteka na konsolach Xbox
Nowa biblioteka na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S

Największej zmiany doczekała się biblioteka gier na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S. Od teraz w bibliotece wyświetlane będą nie tylko wszystkie posiadane gry, ale także te dostępne w ramach subskrypcji takich jak Xbox Game Pass czy EA Access lub oferty Games with Gold. Dodatkowo gracze otrzymali dostęp do osobnych katalogów, w których zawierają się produkcje z danych usług subskrypcyjnych.

Kolejną nowością jest możliwość wybrania lokalizacji instalowanych gier i aplikacji na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S. Wraz z najnowszą aktualizacją gracze mogą zdecydować, gdzie mają instalować się poszczególne programy. Jednak jeśli nie mamy konieczności precyzowania tej kwestii, to możemy pozwolić konsoli wybrać docelowe miejsce za nas. Wyróżnione zostały trzy kategorie: gry zoptymalizowane pod Xboxy Series X|S, produkcje dedykowane na poprzednie generacje oraz aplikacje.

Xbox opcja wyboru miejsca instalacji gier i aplikacji
Nowa funkcja wyboru miejsca instalacji gier i aplikacji na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S

Zmian doczekał się także pasek Xbox Game Bar na komputerach z system Windows 10 i 11, który od teraz umożliwi graczom udostępnianie wybranych ujęć poprzez SMS-y, Messengera, WhatsAppa albo Twittera. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności, należy wcisnąć kombinację klawiszy, która wywołuje Game Bar (domyślnie Win+G), lub wcisnąć logo Xboxa na podłączonym padzie do PC. Po wybraniu opcji „Galeria” u dołu danego ujęcia pojawi się opcja udostępnienia przez link.

Xbox Game Bar Udostępnianie
Nowa funkcja udostępniania ujęć poprzez Xbox Game Bar

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Microsoft wprowadził na konsolach Xbox Series X|S opcję tłumienia szumów w trakcie rozmów grupowych. Wraz z wrześniową aktualizacją dostęp do niej otrzymali także posiadacze konsol Xbox One oraz pecetowi gracze korzystający z aplikacji Xbox. Ponadto właściciele „blaszaków” zyskali możliwość tworzenia własnych grup znajomych, których nie trzeba będzie zakładać od zera za każdym razem. Od teraz będą one zapisywane, a opcje konfiguracji dostępne są w karcie Społeczność w aplikacji Xbox na PC.

Ponadto w notce opisującej całość aktualizacji Microsoft poinformował o dzisiejszej premierze kontrolera Xbox Elite Series 2 – Core. Co ciekawe wraz z premierą nowej odsłony „pada dla najbardziej wymagających” pojawiła się możliwość zmiany koloru podświetlenia przycisku Xbox na kontrolerach z serii Xbox Elite Series 2. Opcja ta dostępna jest w aplikacji Akcesoria Xbox.

Przeczytaj też: Pad do PC — najlepsze modele

To by było na tyle, jeśli chodzi o nowości, jakie wprowadziła wrześniowa aktualizacja ekosystemu Xbox. Trzeba przyznać, że jest tego naprawdę sporo. A jak Wy oceniacie te zmiany? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!