Alan Wake 2 będzie „lepszą grą”, bo nie otrzyma wersji pudełkowej. Remedy wyjaśnia swoją decyzję

Alan Wake 2

Na PlayStation Showcase 2023 ujawniono dokładną datę premiery Alan Wake 2. Tuż po wydarzeniu Sony okazało się natomiast, że nadchodząca produkcja studia Remedy Entertainment dostępna będzie wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Wielu graczy nie kryło niezadowolenia z decyzji twórców. Nic więc dziwnego, że deweloperzy postanowili wrócić do tematu i wyjaśnić, dlaczego kontynuacja przygód tytułowego pisarza nie otrzyma fizycznego wydania.

Twórcy Alan Wake 2 będą mieli więcej czasu na dopracowanie gry, dzięki zrezygnowaniu z wersji pudełkowej

Alan Wake 2 – zwiastun

Kyle Rowley – reżyser gry – w rozmowie z serwisem Eurogamer poinformował, że dzięki wydaniu Alan Wake’a 2 wyłącznie w wersji cyfrowej, deweloperzy będą mieli więcej czasu na dopracowanie produkcji. Według dewelopera będzie to „znacząca liczba tygodni”. Przedstawiciel Remedy Entertainment zaznaczył bowiem, że „gra, która trafia na płytę, musi być grywalna bez premierowej aktualizacji”.

Zespół wierzy, że dzięki zrezygnowaniu z wersji pudełkowej zaoferuje fanom „lepszą wersję gry”. Rowley zaznaczył również, że twórcy nie chcieli dostarczyć na rynek produkcji, z której nie byliby dumni. Sam Lake – dyrektor kreatywny – dodał natomiast, że decyzja o wydaniu Alana Wake’a 2 wyłącznie w cyfrowej dystrybucji jest sensowa zarówno według Remedy Entertainment, jak i firmy Epic Games.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup PlayStation 5

Alan Wake 2 zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Premiera zaplanowana jest na 17 października 2023 roku. Na Summer Game Fest 2023 zaprezentowano gameplay z nadchodzącej kontynuacji przygód Alana Wake’a. Jakiś czas temu ujawniono również, ile godzin zajmie ukończenie nowej produkcji Remedy Entertainment.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.