Alan Wake 2 doczeka się dwóch DLC. Twórcy planują również przyszłość dla uniwersum Remedy

Alan-wake-2

Niebawem fani klimatycznych produkcji Remedy Entertainment będą mieli powody do zadowolenia. Wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera gry Alan Wake 2, która swoją atmosferą i pracą kamery ma sprawić, że poczujemy się bezbronni. W związku z debiutem tytułu twórcy zdradzają nieco więcej szczegółów na temat DLC, a także uniwersum, które łączy gry Remedy.

Do Alan Wake 2 trafią dwa płatne DLC

Alan Wake 2
Alan Wake 2

W ostatnim wywiadzie udzielonym WccfTech Sam Lake odniósł się tematu nadchodzącej produkcji Remedy Entertainment, mówiąc o wizji twórców oraz planach na rozszerzenie historii. Jak mówi mężczyzna, Alan Wake 2 doczeka się dwóch płatnych DLC, które zadebiutują w przyszłym roku. Gracze mogą również spodziewać się darmowej zawartości dodatkowej.

Tak naprawdę nie ujawniliśmy żadnych informacji na temat DLC poza stwierdzeniem, że będą dwa płatne dodatki. Pierwszy z nich nosi nazwę Night Springs, a drugi nazywa się Lake House. Oba zadebiutują w 2024 roku. Co więcej, tak, gracze otrzymają również bezpłatną zawartość dodatkową.

Sam Lake

Sam Lake wspomniał również o „Remedy Connected Universe”, które obejmuje tytuły będące w posiadaniu Remedy Entertainmnet – Alan Wake i Control. Twórca podaje także, że druga odsłona przygód pisarza ma być w pewien sposób połączona z Control 2 oraz całą przyszłością uniwersum kreowanego przez studio. Alan Wake 2 przygotuje więc graczy na wydarzenia, które będą kontynuowane w kolejnych grach Remedy.

Tak. To interesujące. Zrobiliśmy to w bardzo przejrzysty sposób w Control, szczególnie w DLC AWE, przygotowując pewne rzeczy. Publicznie ogłosiliśmy, że pracujemy nad Control 2 i jak widzieliście, FBC (Federalne Biuro Kontroli) odgrywa kluczową rolę w historii Alana Wake’a 2. W tej chwili nie mówimy nic konkretnego, ale ustalamy rzeczy, które odegrają rolę w przyszłości Remedy Connected Universe.Sam Lake

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Na zakończenie przypominamy, że Alan Wake 2 zadebiutuje na PC oraz na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 27 października 2023 roku. Warto dodać, że produkcja nie zostanie wydana w pudełkach. Jeżeli chodzi o Control 2, studio oficjalnie pracuje nad grą, ale nie poznaliśmy jeszcze dokładnych szczegółów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.