W Alan Wake 2 mamy czuć się bezbronni. Twórcy inspirowali się słynną serią horrorów

Alan Wake 2

W zeszłym miesiącu twórcy Alan Wake udostępnili kolejny gameplay z gry, który pozwalał rzucić okiem na pomieszczenie niezwykle istotne dla Sagi Anderson. Deweloperzy wspominali także, że rozgrywka ma charakteryzować się wolniejszym tempem, a każda walka ma być „większym wydarzeniem”. Tym razem reżyser gry zdradza kolejne szczegóły na temat Alan Wake 2, skupiając się na inspiracjach.

Twórcy Alan Wake 2 inspirowali się serią Resident Evil

Zwiastun Alan Wake 2

W wywiadzie dla magazynu Edge reżyser gry Kyle Rowley zdradził, że inspiracją przy tworzeniu Alan Wake 2 była lubiana przez graczy seria Resident Evil. Jak przyznaje Rowley, twórcy zwrócili szczególną uwagę na pracę kamery w ostatnich odsłonach słynnych survival-horrorów. Deweloperzy chcą osiągnąć klaustrofobiczny efekt i sprawić, że gracze będą „czuć się bezbronni”.

Warto przypomnieć, że Alan Wake 2 jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej odsłony i zaoferuje dwie grywalne postacie (tytułowego bohatera oraz agentkę FBI Sagę Anderson). Twórcy w przeciwieństwie do poprzednich części chcą skupić się na atmosferze grozy, a także na fabule. Gra przeniesienie nas do miasteczka Bright Falls, które zmaga się z falą zbrodni na tle rytualnym.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Alan Wake 2

Alan Wake 2 zadebiutuje 17 października 2023 roku. Gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Przypominamy, że produkcja ukaże się jedynie w cyfrowej dystrybucji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.