Alan Wake 2 w nowej, gorszej cenie! Twórcy podjęli najgorszą możliwą decyzję i za grę zapłacimy więcej

Alan Wake 2 Alan Saga

Alan Wake 2 to wielu dla fanów horrorów jedna z bardziej wyczekiwanych pozycji w 2023 roku. Od momentu ogłoszenia oficjalnej daty premiery na PlayStation Showcase Remedy Entertainment uraczyło nas wieloma konkretami — w tym faktem, że gra pojawi się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. To miało sprawić, że sama cena gry będzie utrzymywać się na atrakcyjnym pułapie cenowym. Rzeczywistość okazała się znacznie mniej kolorowa…

Alan Wake 2 podrożał i to całkiem sporo, a to rozwścieczyło graczy

Alan-wake-2
Alan Wake 2

Okazuje się bowiem, że Alan Wake 2 w wersjach na wszystkie platformy z dnia na dzień podrożał i mowa tutaj o wzroście ceny o co najmniej 40 zł. Cena zmieniła się także w przypadku wydań Deluxe, które cenowo także prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie, teraz zaś wyglądają już nieco gorzej.

Alan Wake 2 – zestawienie starych i nowych cen na wszystkich platformach

PC

  • Alan Wake 2 (wersja standardowa)177,49 zł / 214,99 zł
  • Alan Wake 2 Wersja Deluxe248,49 zł / 300,99 zł

PlayStation

  • Alan Wake 2 (wersja standardowa)212,99 zł / 259,00 zł
  • Alan Wake 2 Wersja Deluxe284,00 zł / 344,00 zł

Xbox

  • Alan Wake 2 (wersja standardowa)212,99 zł / 257,00 zł
  • Alan Wake 2 Wersja Deluxe284,00 zł / 343,00 zł

Niestety, ale dla osób które liczyły, że uda się im kupić grę taniej w brazylijskich i tureckich sklepach, też nie mamy dobrych wieści, bo w krajach tych również ceny odpowiednio wzrosły.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Tego rodzaju decyzja może wydawać się co najmniej dziwna, zwłaszcza że gracze już dali wyraz swojemu niezadowoleniu i krytykują głośno działania Remedy Entertainment. Sytuacja jest tym bardziej frustrująca, że stało się to nagle i bez zapowiedzi; jakby dotychczasowa cena była po prostu błędem.

Kup Alan Wake 2

Nie da się ukryć, że takie działania nie przysporzą grze dobrej sławy, co jesienią zapewne znajdzie odbicie w słupkach sprzedażowych gry. Czy faktycznie tak się stanie? Tego dowiemy się po premierze, która ustalona została na 17 października 2023 roku. Gra wyjdzie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.