Twórca Alan Wake 2 wyjaśnia dotychczasowe wydarzenia z uniwersum. Klimatyczne podsumowanie fabuły

Alan Wake 2

Premiera Alan Wake 2 zbliża się wielkimi krokami. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, jaka jest wizja twórców na uniwersum Remedy, a także poznaliśmy plany na rozszerzenie historii. Teraz Sam Lake postanowił podgrzać atmosferę przed premierą Alan Wake 2, przypominając graczom o wydarzeniach w grze, które miał miejsce do tej pory.

Twórca Alan Wake 2 wyjaśnia dotychczasowe wydarzenia z pierwszej gry

Sam Lake wyjaśnia fabułę Alan Wake

Redakcja IGN udostępniła materiał, który może solidnie przygotować graczy na premierę Alana Wake’a 2. Sam Lake postanowił bowiem szczegółowo opowiedzieć o wydarzeniach, które miały miejsce między innymi w pierwszej odsłonie gry. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie, jak rozwijała się fabuła, jakie mechaniki zawierała poprzednia część, a także co działo się w Control oraz Alan Wake’s American Nightmare – spin-offie gry.

W ramach przypomnienia, Alan Wake 2 ma stanowić bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony. Produkcja zaoferuje dwie grywalne postacie – tytułowego pisarza oraz agentkę FBI Sagę Anderson. W przeciwieństwie do poprzednich części, twórcy skupili się na atmosferze grozy, a także na tym, by gracz w trakcie rozgrywki czuł się „bezbronny”.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Alan Wake 2 zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 27 października 2023 roku. Warto również przypomnieć, że produkcja nie trafi do fizycznej dystrybucji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.