Alan Wake 2 – co z pudełkową wersją? Remedy słyszy prośby graczy, ale nie ma dobrych wieści

Alan Wake 2

Już pod koniec maja zapowiedziano, że gra Alan Wake 2 dostępna będzie wyłącznie w wersji cyfrowej. Na wspomnianą wiadomość błyskawicznie zareagowało THQ Nordic, które wyraziło chęć przygotowania fizycznego wydania nowej produkcji studia Remedy Entertainment. Tymczasem premiera drugiej części przygód Alana Wake’a zbliża się wielkimi krokami, przez co wspomniany temat powrócił ponownie.

Remedy Entertainment ponownie odpowiada na pytania dotyczące pudełkowego wydania gry Alan Wake 2

Alan Wake 2 – zwiastun z fragmentami rozgrywki

Kilka miesięcy temu Remedy Entertainment podało kilka powodów, dla których Alan Wake 2 nie otrzyma wersji pudełkowej. Jednym z najważniejszych była chęć wydania produkcji w cenie 59,99 dolarów. Argumentacja deweloperów nie do końca przekonała jednak graczy, którzy do dzisiaj są rozczarowani faktem, że wspomniany tytuł dostępny będzie wyłącznie w formie cyfrowej.

Sam Lake – reżyser kreatywny i scenarzysta Remedy Entertainment – poinformował w ostatnim wywiadzie dla serwisu MP1st, że twórcy zdają sobie sprawę z zainteresowania pudełkową wersją gry Alan Wake 2. Deweloper przypomniał jednak, że jej brak wynika z decyzji podjętej wspólnie z firmą Epic Games i „na razie” nie ma planów na wydanie wspomnianej produkcji w formie fizycznej.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 8000 zł

Na koniec przypomnijmy, że Alan Wake 2 zadebiutuje już 27 października 2023 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami najnowsza produkcja studia Remedy Entertainment ma doczekać się „znaczących” DLC, które zostaną udostępnione za darmo.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.