Amazon Games otwiera pierwsze studio w Europie! Na jego czele stanie weteran z Ubisoftu

Amazon Games

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o nowo powstałych studiach. Na przełomie ostatnich kilku dni potwierdzono, że w Polsce swoje oddziały otworzyło Activision oraz Larian. Dziś ogłoszono, że powstał kolejny zespół deweloperski, jednak tym razem poza granicy naszego kraju. Do Europy po raz pierwszy postanowił zawitać Amazon Games, który ogłosił, że otworzył nowe studio w Bukareszcie.

Amazon Games otwiera studio w Bukareszcie

Logo studia Amazon Games w Bukareszcie

Amazon Games ogłosił właśnie, że otwiera pierwsze studio w Europie. Zespół deweloperski będzie miał swoją siedzibę w stolicy Rumunii, Bukareszcie. Co za tym idzie, dołączy on do czterech innych studiów, które swoje siedziby mają na terenie Ameryki Północnej, odpowiednio w hrabstwie Orange, Montrealu, San Diego oraz Seattle.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na czele zespołu stanie Cristian Pana, deweloper z ponad 20-letnim doświadczeniem, który ostatnio był szefem Ubisoft Bukareszt. Mężczyzna był zaangażowany w pracę nad takimi grami jak Far Cry 3, The Division czy Avatar: Frontiers of Pandora. O historii nowego szefa Amazon Games i jego dorobku poświęcony został post na oficjalnym blogu.

Pana podzielił się też swoimi odczuciami związanymi z przejęciem przywództwa nad Amazon Games Bukareszt.

Jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do Amazon Games w momencie, w którym zespół aktywnie tworzy zgodnie z ekscytującym planem. Tworzyłem i prowadziłem wyjątkowe zespoły w przeszłości i wiem, że ten rejon Europy jest gorącym miejscem dla najlepszych talentów w branży gier.

Cristian Pana

Na razie nie wiadomo niestety, jaki projekt jako pierwszy zacznie tworzyć nowe studio, ani nawet, w jakim kierunku zamierza podążać. Na pierwsze wieści w tej kwestii trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż na razie zespół poszukuje pracowników reprezentujących szereg specjalizacji.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu Amazon zapowiedział też powstanie serialu na podstawie serii gier Tomb Raider.

Źródło: VGC, Amazon Games, Amazon Games

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.