W Xbox Game Pass pojawią się dema gier? Wiele na to wskazuje!

Xbox Game Pass

Konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase zbliża się wielkimi krokami, a podczas jej trwania poznamy wiele ogłoszeń dotyczących m.in. Xbox Game Pass. Teraz zaufany insider poinformował, że usługa Microsoftu zostanie wzbogacona o dema gier. Miałoby to ogromny sens, bo w nowym PS Plus Sony również będzie uwzględniać wersje demonstracyjne, a jak wiadomo, nowy PS Plus to bezpośrednia konkurencja dla Xbox Game Pass i Microsoft może nie chcieć pozostać w tyle.

Dema gier w Xbox Game Pass wysoce prawdopodobne

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Tom Henderson poinformował na łamach Exputer, że Microsoft planuje uruchomić nową usługę skupioną na demach gier, aby konkurować z nowym PlayStation Plus. Insider dodał, że dema gier mają być dostępne dla subskrybentów Xbox Game Pass od bliżej nieokreślonej daty w przyszłym roku. Na początku nowa odnoga Game Passa ma się skupić na grach indie, aby pomagać niezależnym deweloperom. Nie wyklucza to oczywiście dem tytułów AAA w przyszłości.

Według Hendersona, twórcy, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie Microsoftu, będą wynagradzani (nie podano w jaki sposób), a ponadto otrzymają wszelkie niezbędne dane do rozwoju swoich gier. Wszystko to ma zostać oficjalnie ogłoszone już jutro, na kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji Summer Game Fest.

Mężczyzna dodał, że Microsoft poinformuje też o zacieśnieniu współpracy z Samsungiem, polegającej na możliwości uruchamiania gier w chmurze na telewizorach tego producenta bez konieczności posiadania konsoli. Ponadto firma ma jeszcze ogłosić kilka mniej istotnych dla nas spraw, czyli m.in. udostępnienie Xbox Cloud Gaming w kolejnych krajach.

Przeczytaj też: Sekiro Shadows Die Twice za 45 zł na Xboxa

Na ten moment nie można brać niczego za pewnik, mimo że Henderson już wielokrotnie dostarczał sprawdzone informacje i bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej zaufanych informatorów w branży. To, czy przeciek o demach gier w Xbox Game Pass się potwierdzi, rzekomo dowiemy się już jutro, więc długo nie poczekamy, aby zweryfikować prawdziwość tej informacji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z