Nastoletni haker z autyzmem odpowiedzialny za wyciek GTA 6 skazany na dożywocie w psychiatryku

Grand Theft Auto 6

W ubiegłym roku doszło do dużego wycieku materiałów z wczesnej wersji GTA 6. Sprawcą ataku okazał się 18-letni Arion Kurtaj, najważniejszy członek grupy Lapsus$, któremu postawiono 12 zarzutów. Dzisiaj odbyła się kolejna rozprawa z udziałem młodego mężczyzny, a sąd w końcu zdecydował o jego losie.

Nastoletni haker odpowiedzialny za atak na Rockstar Games skazany na dożywotnie leczenie psychiatryczne

Warto przypomnieć, iż poprzednia rozprawa poświęcona przestępstwom Ariona Kurtaja odbyła się 8 grudnia br. Zarówno lekarka badająca nastolatka, jak i prokurator stwierdzili, że młody haker zamierza popełniać kolejne przestępstwa, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Sąd wówczas odstąpił od wydania wyroku i skierował Kurtaja na 12-tygodniową obserwację psychiatryczną.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ze względu na zdiagnozowanie u Kurtaja zaawansowanego autyzmu, ława przysięgłych (zamiast orzec o winie lub niewinności) została poproszona o ustalenie, czy rzeczywiście popełnił zarzucane mu czyny.

Z uwagi na umiejętności oraz determinację mężczyzny, a także liczne zgłoszenia dotyczące jego agresywnego zachowania w trakcie pobytu w areszcie, podczas dzisiejszej rozprawy uznano, że oskarżony jest niebezpieczny dla otoczenia.

Decyzją sądu Arion Kurtaj zostanie dożywotnio umieszczony w szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze. Wcześniejsze zwolnienie będzie możliwe dopiero gdy lekarze stwierdzą, iż nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa.

Przeczytaj także: Najlepsze gry offline

Jak dodał Joe Tidy, dziennikarz BBC News, 17-letni wspólnik Kurtaja został skazany na przymusową resocjalizację w ramach Youth Rehabilitation Order. Oprócz tego objęto go ścisłym dozorem kuratora i zakazem korzystania z usług VPN.

Źródło: BBC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.