Armored Core 6 niczym na PS1! Fanowski demake zasponsorowało samo Bandai Namco

Armored Core 6 Demake

Era PS1 to już zamierzchłe czasy — konsolę przestano produkować w 2006, czyli dobre 17 lat temu. Mimo to, spore grono graczy wciąż zachowuje wielki sentyment do gier z tamtego okresu. Część z nich pokazuje swe zamiłowanie tworząc okrojone, pasujące do starodawnych konsol wersje najnowszych produkcji. Właśnie to stało się z Armored Core 6 Fires of Rubicon, którego fanowski demake w stylu PS1 powstał na specjalne zamówienie Bandai Namco.

Armored Core 6 jak na PS1. Sponsorowany przez Bandai Namco demake pokazuje olbrzymi postęp grafiki na przestrzeni lat

Porównanie zwiastunu Armored Core 6 Fires of Rubicon na PS5 i fanowskiego demake’u w stylu PS1

W swoim nowym materiale youtuber Hoolopee przedstawił oldschoolową wizję najnowszego dzieła FromSoftware. Armored Core 6 Fires of Rubicon w wersji na konsolę PS1 wygląda fantastycznie. Wszystkie charakterystyczne elementy gier z tamtych lat są tu doskonale widoczne — ekran w proporcjach 4:3 czy też rozpikselizowane (według dzisiejszych standardów) tekstury nałożone na kanciaste modele mechów nadają fanowskiej koncepcji niesamowitego klimatu.

Niestety, nie wszystko jest takie kolorowe. Dzieło Hoolopee jest reklamą — i tylko reklamą. Oznacza to, że fanowska wizja najnowszej odsłony serii Armored Core nie jest w żaden sposób grywalna. Demake istnieje wyłącznie pod postacią zwiastuna wideo. A szkoda, bo projekt wygląda na prawdziwą perełkę.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Armored Core 6 Fires Of Rubicon

Tym razem fani gier w stylu retro muszą obejść się smakiem. Na szczęście jednak istnieje całe mnóstwo innych gier, których fanowskie demaki można wypróbować samemu — takich jak Dead Space czy też Portal.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.