Armored Core 6 nie wykorzysta Denuvo. W zamian FromSoftware zabezpieczy grę dwoma innymi systemami

Armored Core 6

Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć 13-minutowy gameplay z widowiskowego Armored Core 6. Premiera gry zbliża się wielkimi krokami, a z ostatnich doniesień wynika, że na graczy czeka długa przygoda. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, jakie systemy zabezpieczeń wykorzystuje FromSoftware w nadchodzącej produkcji z mechami w roli głównej.

Armored Core 6 skorzysta z zabezpieczeń w postaci Arxan oraz Easy Anti-Cheat

Zwiastun Armored Core 6

Narzędzia DRM (Digital Rights Management) są używane przez deweloperów w celu ochrony ich produkcji przed oszustami, a także mają zapobiegać nieautoryzowanemu kopiowaniu lub modyfikowaniu plików gry. Jednak jak się okazuje, nadchodząca gra FromSoftware nie wykorzysta Denuvo, czyli jednego z popularniejszych, choć mało lubianych rozwiązań. Jak informuje strona gry na platformie Steam, Armored Core 6 na PC będzie korzystać z dwóch rodzajów zabezpieczeń DRM – Arxan oraz Easy Anti-Cheat.

Arxan jest jednym z narzędzi, działającym podobnie jak Denuvo. Oprócz tego Armored Core 6 wykorzysta również Easy Anti-Cheat, popularne oprogramowanie, które pojawia się także w innych grach, takich jak Fortnite, Fall Guys, Apex Legends i Dead by Daylight, w celu zapobiegania oszustwom w trybie wieloosobowym. Choć gracze wyrażają obawy co do wpływu takich narzędzi na wydajność gier, nadal są one bardzo powszechnie stosowane przez deweloperów.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Armored Core 6

Ostatnio mogliśmy się dowiedzieć, że Denuvo zostanie wykorzystane między innymi w nadchodzacym Payday 3. Jak widać jednak FromSoftware zrezygnowało z tego pomysłu, na rzecz dwóch innych systemów. Na koniec przypominamy, że Armored Core 6 zadebiutuje już 25 sierpnia 2023 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.