Assassin’s Creed Mirage bez mikrotransakcji i płatnych DLC! Ale coś za coś

Assassin's Creed Mirage

Już w październiku ma zadebiutować kolejna odsłona serii Assassin’s Creed. Wielu graczy z niecierpliwością oczekuje tego momentu i wypatruje wieści pochodzących od Ubisoftu. Niedawno dyrektor kreatywny gry Stephane Boudon odpowiedział natomiast na kilka pytań podczas sesji Ask Me Anything na Reddicie. Poruszony został między innymi temat wsparcia gry po premierze, a także planów dotyczących mikrotransakcji i DLC do Assassin’s Creed Mirage.

Twórcy nie planują DLC do Assassin’s Creed Mirage. Grę mogą ominąć również mikrotransakcje

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage

Według twórców najnowsza odsłona Assassin’s Creed ma powrócić do korzeni serii. I choć w kwestii parkouru gracze mogą być nieco zawiedzeni decyzjami Ubisoftu, tak mapa rzeczywiście ma bardziej przypominać te z poprzednich części serii.

Podczas popularnej na portalu Reddit sesji pytań i odpowiedzi (AMA) Stephane Boudon oświadczył natomiast, że w przypadku Assassin’s Creed Mirage twórcy „na ten moment” nie planują rozległego wsparcia gry po premierze, a także wydawania DLC. Wykorzystanie określenia „na ten moment” może jednak sugerować, że Ubisoft chce zatrzymać sobie otwartą furtkę, gdyby w przyszłości firma miała zmienić plany.

Wygląda zatem na to, że Ubisoft odejdzie od mikrotransakcji znanych z poprzednich odsłon serii, jednak w zamian za ograniczenie wsparcia po premierze. W przypadku Assassin’s Creed Valhalla wsparcie trwało bardzo długo i mogliśmy zdobyć pewne przedmioty kosmetyczne, surowce czy srebro za walutę „Helix Credits”, którą trzeba było kupić za prawdziwe pieniądze. Dodatkowo, jeśli chodzi o DLC, poprzednia część oferowała ogromne dodatki, które rozmiarem przypominały pełnoprawne, wcześniejsze gry Assassin’s Creed.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Assassin’s Creed Mirage

Jednak Ubisoft rzeczywiście może wracać do korzeni, a najnowsza odsłona serii może przypominać czasy, kiedy gry konsumowało się bez żadnych dodatkowych zawartości i kosztów. Pozostaje nam mieć nadzieję, że sformułowanie „na ten moment” nie ulegnie zmianie. Na koniec przypominamy, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje 12 października 2023 roku na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.