Przeciek zdradza soczyste szczegóły o Assassin’s Creed Mirage! Czeka nas powrót do korzeni?

Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed to legendarna już seria od Ubisoftu przedstawiająca losy skrytobójców w różnych okresach historycznych. Niewątpliwie gry te cieszą się olbrzymią popularnością, a wydawca pokłada spore nadzieje w swoim najnowszym dziele — Mirage. Tymczasem jednak otrzymaliśmy duży przeciek za sprawą znanego francuskiego insidera, który słynie z informacji dotyczących właśnie AC.

Insider ujawnia szczegóły oraz datę premiery Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage — insider dzieli się szczegółami produkcji

Pierwsze przecieki sugerowały, że premiera najnowszej gry z serii o skrytobójcach może odbyć się już w sierpniu 2023 roku. Niestety wygląda na to, że produkcja zalicza opóźnienie, gdyż tydzień temu otrzymaliśmy informację, że historia Basima zadebiutuje najszybciej na jesień. Termin ten zdaje się coraz bardziej prawdopodobny, gdyż teraz kolejny insider go potwierdził, a co więcej — doprecyzował, gdyż według wiedzy j0nathana, Assassin’s Creed Mirage trafi do sprzedaży 12 października 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie są to jednak jedyne informacje, którymi podzielił się znany leaker. Według źródła rozgrywka ma przypominać tę znaną z AC: Origins. Drzewo umiejętności ma zostać skrócone do zaledwie 15 umiejętności, które będzie można odblokować, a ponadto podczas misji będziemy mogli zdobyć różne bronie. Gra ma zaoferować także sporo gadżetów, z których będzie można skorzystać w czasie wykonywania zadań. Niestety, zgodnie ze słowami insidera, nie możemy liczyć na parkour, który znamy np. z Unity.

Jak zapowiadali sami twórcy, Mirage, ma być powrotem do korzeni. Jak wiadomo, Origins, Odyssey oraz Valhalla nieco bardziej przypominały gry RPG, niż pierwsze produkcje polegające na skradaniu i walce w ukryciu. Najnowsza część, zgodnie z zapowiedzią insidera, otrzyma 4 główne cele do wyeliminowania, którym będziemy musieli zrobić rekonesans, co jest nawiązaniem do pierwszej części Assassin’s Creed. Dodatkowo w Mirage mamy otrzymać znacznie więcej misji typowo skrytobójczych, które będą polegały na podsłuchaniu rozmowy czy cichym zabójstwie.

Leaker udostępnił także rysunek mapy Bagdadu i jeżeli jego słowa się potwierdzą, otrzymamy jedno duże miasto wraz z wioskami wokół. Obszar ten jednak ma być znacznie większy niż Paryż, który doskonale znamy z AC: Unity.

Mapa Bagdadu Assassins Creed Mirage
Mapa Bagdadu w Assassin’s Creed Mirage udostępniona przez j0nathana

Według słów j0nathana Ubisoft w najnowszej części Assassin’s Creed ma powrócić także do frakcji, które znamy np. z historii Ezio. Mamy mieć możliwość wynajęcia złodziei, czy najemników. Oprócz tego może wrócić Wzrok Orła, czyli umiejętność, którą dysponowali wcześniejsi skrytobójcy. Natomiast, jak zaznacza insider, Basim oprócz wspomnianej specjalności ma także mieć do dyspozycji zwierzę — orła.

Powrócić także może system rozgłosu, który sprawi, że strażnicy będą stawali się coraz bardziej podejrzliwi. Za to zniknąć ma system wyboru postaci. Mirage będzie tylko o Basimie, czyli prostym złodzieju, którego historia ma zacząć się od znalezienia artefaktu Pierwszej Cywilizacji. Dodatkowo, jak informuje leaker, w najnowszej części AC nie będzie dialogów, które wpłyną na fabułę. Co więcej, Ubisoft podobno zamierza zrezygnować z dużej ilości przerywników filmowych, które nawiązują do teraźniejszości.

Assassin’s Creed Mirage został rzekomo na początku zaprojektowany jako DLC do Valhalli, jednak według insidera, w trakcie produkcji zostało ono przekształcone w pełną wersję gry. Możliwe także jest to, że historia Basima pokaże nam, w jaki sposób „Ukryci” zostali przekształceni w zakon asasynów.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Podkreślmy jeszcze raz, że informacje te, choć pochodzą od znanego insidera, nie zostały potwierdzone przez francuskiego wydawcę. Możemy zakładać, że pierwsze oficjalne doniesienia otrzymamy na Ubisoft Forward Live, które ma odbyć się 12 czerwca 2023 roku.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.