Ubisoft nie pojawi się na E3 2023. Firma rezygnuje z obecności na wydarzeniu, ale szykuje alternatywę

Ubisoft

Francuska firma Ubisoft postanowiła zmienić plany. Pomimo zapewnień z lutego, deweloperzy w oświadczeniu dla VideoGamesChronicle ogłosili, że nie wezmą udziału w targach E3 w 2023 roku. Jednocześnie Ubisoft zaznaczył, że nie zostawi graczy z niczym i zorganizuje własny pokaz.

Ubisoft ominie E3 2023, ale zorganizuje Ubisoft Forward Live

Assassin's Creed Mirage
Assassin’s Creed Mirage

W oświadczeniu dla portalu VGC francuski deweloper napisał, że początkowo chciał wziąć udział w targach E3 w 2023 roku, ale podjęto decyzję, aby „pójść w innym kierunku”. W zamian Ubisoft zorganizuje własny event Ubisoft Forward Live, który odbędzie się 12 czerwca w Los Angeles. Firma zapewniła też, że wkrótce pojawi się więcej informacji.

Na Ubisoft Forward Live studio z pewnością zdecyduje się zaprezentować swoje najnowsze tytuły, które mają zadebiutować w nadchodzących miesiącach. Gracze mogą spodziewać się więc pokazu m.in. Assassin’s Creed Mirage, The Crew czy też Avatar: Frontiers of Pandora.

Zobacz też: PS Plus w promocji

Przypomnijmy, że targi E3 2023 odbędą się w dniach 13-16 czerwca. Firma Ubisoft nie jest pierwszym gigantem, który ogłosił, że nie weźmie udziału w wydarzeniu – wcześniej wycofali się Microsoft oraz Nintendo. Tegoroczne targi będą pierwszym „fizycznym” wydarzeniem od czasów pandemii.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.