Walka w Assassin’s Creed Mirage nie będzie brutalna. Ubisoft inspirował się rycerzami Jedi i samurajami

Assassin's Creed Mirage

Zapowiadany przez Ubisoft powrót do korzeni serii Assassin’s Creed ma cechować się między innymi pamiętanym z poprzednich odsłon stylem narracji czy zmniejszonym rozmiarem mapy. Twórcy obiecują jednak również inne, znaczące zmiany względem ostatnich części gry. Ostatnio Ubisoft odniósł się do systemu walki w Assassin’s Creed Mirage, wskazując ciekawe inspiracje.

Walka w Assassin’s Creed Mirage będzie bardziej dyskretna. Ubisoft wskazał ciekawe inspiracje

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage

W niedawnym wywiadzie udzielonym GLHF informacjami dotyczącymi nowej odsłony serii podzielił się Benjamin Fox, dyrektor animacji z Ubisoftu. Mężczyzna zdradził, że Assassin’s Creed Mirage ma być najbardziej „płynną” odsłoną serii, a zaimplementowany w grze styl walki mieczem inspirowany był rycerzami Jedi i samurajami. Fox zaznacza również, że główny bohater nadchodzącej produkcji, Basim, ma być szybki i zwinny, ale też mniej brutalny niż jego poprzednicy z wcześniejszych gier z serii.

Jeśli chodzi o styl walki, to dość szeroki temat. Oczywiście wzorowaliśmy się na oryginalnych grach z serii Assassin’s Creed, ale spojrzeliśmy też na inne rzeczy. Tworząc styl walki, przyjrzeliśmy się, w jaki sposób posługują się swoimi mieczami samuraje i rycerze Jedi.

Benjamin Fox

Ubisoft zdecydował również, że w Assassin’s Creed Mirage walka będzie bardziej dyskretna i w odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, czyli Assassin’s Creed Valhalla, główny bohater nie będzie brutalnie pozbawiał przeciwników ich części ciała.

Zobacz też: Kody do the Sims 3

Dodatkowo, jak mówi Fox, Basima cechuje nie tylko zwinność i płynność ruchów, ale też pewien rodzaj arogancji, który ma objawiać się między innymi jego poczuciem wyższości i spoglądaniem na pokonanych wrogów „z góry”. Przedstawiciel Ubisoftu przyznaje też, że zespół zawsze chciał stworzyć „samurajski moment”, w którym to wokół stojącego spokojnie gracza upadają zabici przeciwnicy.

Kup Assassin’s Creed Mirage

Zdaje się, że nadchodząca gra francuskiego producenta, rzeczywiście przywróci skradankowy charakter serii, tym razem pozwalając na przygody na tętniących życiem ulicach Bagdadu z IX wieku. Przypominamy, że Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje 12 października 2023 roku na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.