Assassin’s Creed Red może zaoferować w pełni grywalną postać historyczną. Chodzi o czarnoskórego samuraja

Assassin's Creed Red

Praktycznie od momentu debiutu Assassin’s Creed Mirage pogłoski i plotki na temat kolejnej odsłony dość często przedzierają się do szerszej publiczności. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że jedna z głównych postaci Assassin’s Creed Red będzie kobietą, a tytuł ten ma zaoferować nam tez pewien „skok w przyszłość”. Tym razem pojawiły się spekulacje o drugim grywalnym bohaterze, który zapisał się na kartach prawdziwej historii Japonii.

Druga grywalna postać z Assassin’s Creed Red może być prawdziwą postacią historyczną

Yasuke
Przedstawienie Yasuke wg. Kennetha Trottera (źródło: Wikipedia)

Mowa dokładnie o czarnoskórym samuraju znanym jako Yasuke, który na kartach historii Japonii pojawił się mniej więcej w pierwszej połowie XVII wieku. Dokładne informacje na temat pochodzenia nie są znane, ale według jezuickich zapisków miał on pochodzi z terenów dzisiejszego Mozambiku.

W trakcie swojego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni był świadkiem wielu wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do unifikacji kraju przez Nobunagę Oda oraz Hideyoshiego Toyotomiego.

Według niepotwierdzonych doniesień w Assassin’s Creed Red początek jego pobytu w Japonii zostanie nieco zmieniony względem tego, co znane jest nam z dostępnych źródeł. Najprawdopodobniej będzie on jedynym ocalałym z transportu niewolników, który dotrze do wybrzeży jednej z wysp, gdzie zostanie uratowany przez wspomnianego Nobunagę.

Pod opieką daimyo będzie on rozwijać się jako samuraj i możliwe, że na pewnym etapie swojej przygody spotka on drugą grywalną postać, a mianowicie Naoe Fujibayashi.

Assassin’s Creed Red — trailer

Bazując na strzępkach dostępnych informacji, to ojcem Naoe ma być Nagato Fujibayashi, który także jest postacią historyczną. Co ciekawe, to jednym z jego największych wrogów miał być Nobunaga.

Możliwe więc, że obie grywalne postacie początkowo będą do siebie wrogo nastawione, lecz z czasem ma to ulec zmianie i według doniesień może mieć to wpływ na proces zjednoczenia się Japonii.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Oczywiście na chwilę obecną są to niepotwierdzone plotki, których nie sposób zweryfikować. Mimo wszystko zdaje się to potwierdzać doniesienia z marca 2023 roku. Na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać, lecz jeśli Ubisoft zdecyduje się na właśnie taką historię, to byłoby to wyjątkowo ciekawe (o ile byłoby odpowiednio poprowadzone). A Wy co sądzicie o takim pomyśle na Assassin’s Creed Red? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.