Assassin’s Creed Red może przenieść nas w odległą przyszłość! Fani serii mogą zyskać nową perspektywę

Assassin's Creed Red

Niedawno premierę miał Assassin’s Creed Mirage, który spotkał się z całkiem niezłym odbiorem krytyków. Ubisoft ma w planach jeszcze wiele części związanych z tym uniwersum, a jedna z nich ma ukazać się w przyszłym roku. Okazuje się, że Assassin’s Creed Red, bo o tej produkcji mowa, może rozbudować współczesną część historii w bardzo ciekawy sposób.

Assassin’s Creed Red w swojej współczesnej części historii może zabrać graczy do lat 2090-2099

Teaser trailer Assassin’s Creed Red

Insider Gaming dotarł do anonimowych źródeł, które przekazały ciekawe informacje dotyczące serii o skrytobójcach. Okazuje się bowiem, że według podanych danych Assassin’s Creed Red może w swojej współczesnej części historii zabrać graczy do lat 2090-2099. W związku z tym Abstergo Industries (firma, która wynalazła i wyprodukowała Animusa) otrzymałaby zupełnie nową obsadę postaci do odkrycia przez graczy.

Byłaby to z pewnością nowość, jeśli chodzi o współczesne wątki w serii. Wcześniej fragmenty historii związane z Animusem rozgrywały się w okolicach daty debiutu danej części na rynku – na przykład w Assassin’s Creed Valhalla przenieśliśmy się do 2020 roku, a w Odyssey do 2018. Spojrzenie na uniwersum z perspektywy ostatniej dekady XXI wieku stanowiłoby zatem odświeżające i nowe doświadczenie dla miłośników gry.

Warto również wspomnieć o tym, że wzmianki o współczesnym wątku serii Assassin’s Creed umiejscowionym w dalszej przyszłości miały pojawić się w ostatnio wydanym Assassin’s Creed Mirage. Gracze odkryli nagranie rozmowy dwóch operatorów Animusa, którzy wspominając o wydarzeniach z XXI wieku, określają je mianem „historii starożytnej”.

Rozmowa odnosi się jednak do Assassin’s Creed Hexe, które powstaje pod kryptonimem „Neo”. Właśnie w taki sposób opisany jest również materiał, który został odkryty. Może to zatem oznaczać, że Hexe zabierze graczy w jeszcze dalszą przyszłość.

Rozmowa operatorów Animusa w Assassin’s Creed Mirage

Zobacz też: Najlepsze gry na PC

Choć na ten moment pojawia się więcej pytań, niż odpowiedzi, takie doniesienia dla wielu będą brzmieć niezwykle intrygująco. Umiejscowienie współczesnej historii w Assassin’s Creed Red w latach 2090-2099 mogłoby dać Ubisoftowi większą swobodę w ustalaniu narracji i kierunku, w jakim seria może podążyć w przyszłości. Cóż, zainteresowanym pozostaje jedynie cierpliwie czekać na premiery kolejnych gier.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.