Hakerzy nie poprzestaną na GTA 6? 2K Games kolejną ofiarą ataków – firma ostrzega o odnośnikach

Mafia 1

W miniony weekend doszło do wycieku GTA 6, za którym ma stać 16-letni haker pochodzący z Wielkiej Brytanii, a mieszkający – rzekomo – obecnie w Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że grupa Lapsus$, do której należy niepełnoletni, wyżej wymieniony człowiek, nie poprzestaje i tym razem postanowiła zaatakować firmę 2K Games.

REKLAMA

2K Games kolejną ofiarą ataku hakerów

Hey folks, please read an important message from our Customer Support team. Thank you. pic.twitter.com/yKI18eL7mY

— 2K Support (@2KSupport) September 20, 2022

Hey folks, please read an important message from our Customer Support team. Thank you. pic.twitter.com/yKI18eL7mY

— 2K Support (@2KSupport) September 20, 2022

Okazuje się, że któryś z hakerów otworzył sobie dostęp do pomocy technicznej 2K Games i rozpoczął rozsyłanie szkodliwych odnośników do osób z aktywnymi ticketami (czyli zgłoszeniami, w których potrzebują pomocy w związku z różnymi rzeczami). Po wejściu w owe linki hakerzy najprawdopodobniej wykradliby nasze dane, więc firma 2K Games apeluje, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić w rzeczone odnośniki.

Zobacz też: Dysk SSD do laptopa

Ponadto pomoc techniczna rzeczonego zespołu została już zamknięta, aby więcej osób nie nacięło się na linki z wirusami rozsyłane prawdopodobnie przez grupę Lapsus$. Jak możemy zauważyć, grupa wzięła sobie na celownik ekipy należące do wydawcy – Take-Two – takich serii, jak Mafia, GTA, czy BioShock.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!