Hakerzy nie poprzestaną na GTA 6? 2K Games kolejną ofiarą ataków – firma ostrzega o odnośnikach

Mafia 1

W miniony weekend doszło do wycieku GTA 6, za którym ma stać 16-letni haker pochodzący z Wielkiej Brytanii, a mieszkający – rzekomo – obecnie w Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że grupa Lapsus$, do której należy niepełnoletni, wyżej wymieniony człowiek, nie poprzestaje i tym razem postanowiła zaatakować firmę 2K Games.

2K Games kolejną ofiarą ataku hakerów

Okazuje się, że któryś z hakerów otworzył sobie dostęp do pomocy technicznej 2K Games i rozpoczął rozsyłanie szkodliwych odnośników do osób z aktywnymi ticketami (czyli zgłoszeniami, w których potrzebują pomocy w związku z różnymi rzeczami). Po wejściu w owe linki hakerzy najprawdopodobniej wykradliby nasze dane, więc firma 2K Games apeluje, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić w rzeczone odnośniki.

Zobacz też: Dysk SSD do laptopa

Ponadto pomoc techniczna rzeczonego zespołu została już zamknięta, aby więcej osób nie nacięło się na linki z wirusami rozsyłane prawdopodobnie przez grupę Lapsus$. Jak możemy zauważyć, grupa wzięła sobie na celownik ekipy należące do wydawcy – Take-Two – takich serii, jak Mafia, GTA, czy BioShock.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.