Za wyciek GTA 6 odpowiada 16-latek? Trwa szukanie winnego

GTA 6

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich godzin jest wyciek wielu materiałów oznaczonych jako pochodzące z GTA 6. To nie koniec nowości, ponieważ pojawiły się nowe informacje na temat osoby odpowiedzialnej za kradzież ujawnionych danych. Możliwe, że był to 16-latek z Wielkiej Brytanii…

Lider gangu hakerów zamieszany w wyciek GTA 6?

Do tej pory najwięcej informacji na temat osoby odpowiedzialnej za wyciek przekazał YouTuber o nicku LegacyKillaHD. Związany jest on z produkcjami studia Rockstar, a za pomocą Twittera podzielił się informacją, jakoby w omawianą sprawę zaangażowany był lider grupy Lapsus$. Chłopak to podobno 16-latek pochodzącym z Wielkiej Brytanii i mającym na swoim koncie włamania do Okty, Samsunga, Nvidii, Microsoftu czy Ubisoftu i Ubera.

Zobacz też: Dysk SSD do laptopa

Wspomniany YouTuber swoje informacje zaczerpnął z hakerskiego forum, gdzie zostały one podane przez tamtejszych administratorów. Jednym z ciekawszych elementów sprawy jest to, że za publikację materiałów odpowiada najprawdopodobniej inna osoba, niż wspomniany haker. Ten miał rzekomo zostać zatrzymany jeszcze na początku tego roku. Interesujący jest również fakt o rzekomych próbach negocjacji zamieszanej osoby z Rockstarem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.