Avatar Frontiers of Pandora i Star Wars Outlaws ominą Steam na premierę. Ubisoft woli rozwijać własną platformę

Star Wars Outlaws Avatar Frontiers of Pandora

Ostatnie wydarzenie Ubisoft Forward dostarczyło nam wiele konkretnych zapowiedzi gier w tym wyczekiwane Avatar Frontiers of Pandora oraz mniej spodziewane Star Wars Outlaws. Od tamtego czasu na temat obu tych gier pojawiło się relatywnie sporo konkretów, które padały podczas wywiadów z deweloperami. Nowe wieści do których dokopali się uważniejsi obserwatorzy, zapewne nie zadowolą zwolenników trzymania wszystkich gier na jednej platformie…

Ubisoft stawia na ekskluzywność Avatar Frontiers of Pandora i Star Wars Outlaws

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w na oficjalnych stronach internetowych zarówno Star Wars Outlaws, jak i Avatar Frontiers of Pandora na premierę będą grami dostępnymi na PC wyłącznie poprzez Ubisoft Connect, omijając tym samym Steam oraz Epic Games Store.

Sprawa wydaje się tym dziwniejsza (z perspektywy graczy), że inne popularyzowane ostatnio gry francuskiego wydawcy, czyli Assassin’s Creed Mirage oraz The Crew Motorfest pojawią się także w sklepie Epic Games. Możliwe jest, że Ubisoft decydując się na taki krok, po prostu postanowił nieco bardziej rozreklamować swoją własną platformą, a właśnie Star Wars Outlaws i Avatar Frontiers of Pandora mają być stosownym motorem napędowym.

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Jednocześnie nie można wykluczać, że po pewnym czasie od premiery obie gry zawitają też w konkurencyjnych sklepach, trafiając tym samym do szerszego grona odbiorców. Na ten moment są to jednak przypuszczenia i pewnie dopiero długo po debiucie okaże się, czy faktycznie były one zasadne.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.