Baldur’s Gate 3 doczekał się kolejnej wielkiej aktualizacji i hotfixa! Wreszcie można zmienić wygląd postaci

Baldur's Gate 3 Sarevok

Od momentu premiery pecetowego wydania Baldur’s Gate 3 twórcy z Larian Studios w pocie czoła zajmują się ciągłym ulepszaniem i poprawianiem swojego najnowszego hitu. Jakiś czas temu informowaliśmy o ogromnej aktualizacji, która dodaje ponad 1000 różnych poprawek, a kolejne łatki — zgodnie z obietnicami — miały być w drodze. Belgijskie studio oczywiście dowiozło i ogromny patch, a także drobny hotfix są już dostępne.

Baldur’s Gate 3 z trzecią wielką aktualizacją, która wprowadza opcję modyfikowania niektórych cech wyglądu postaci

Baldur's Gate 3 Minsc
Baldur’s Gate 3, Minsc

Pod koniec ubiegłego tygodnia Larian udostępniło kolejną ogromną aktualizację, która wprowadza wyczekiwaną przez wielu funkcję zmiany wyglądu naszej postaci, jej głosu, ale także zaimków. Zachowując jednak ducha gier D&D, gracze nie mogą zmienić płci, rasy oraz pochodzenia bohatera.

Przy okazji aktualizacji wprowadzono pełne wsparcie dla systemów MacOS od Apple’a, sprawiając, że gra dostępna jest na kolejnych urządzeniach.

Oczywiście przy okazji tak ogromnej aktualizacji deweloperzy skupili się na błędach obecnych w grze, ale też na wydajności, która we Wrotach Baldura pozostawiała wiele do życzenia. Aktualizacja w pozytywny sposób wpływa na działanie gry w metropoli, a twórcy nadal zapowiadają wprowadzenie kolejnych usprawnień.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3, Wyll

Lista zmian, które wprowadzone zostały w ramach trzeciej aktualizacji, dostępna jest w skróconej wersji na Steam, pełny opis zaś pojawił się na oficjalnej stronie gry. W tym drugim przypadku radzimy jednak uważać na spoilery, bo twórcy nie ocenzurowali wielu istotnych dla fabuły wątków.

Okazuje się jednak, że w ramach aktualizacji pojawiło się kilka poważniejszych błędów związanych z zapisywaniem stanu gry. Twórcy dość szybko wypuścili siódmy hotfix do Baldur’s Gate 3, który usuwa owe problemy, a także usuwa niektóre zduplikowane przedmioty czy postacie.

Jednocześnie deweloperzy postanowili odnieść się do krytyki, która spadła na nich po wprowadzeniu pewnych zmian w zarządzaniu ekwipunkiem. Twórcy podkreślają, że analizują opinie graczy i przygotowują kolejne usprawnienia mające wyeliminować zgłaszane niedogodności. Opis hotfixa dostępny jest na platformie Valve.

Nadal analizujemy wasze opinie i przygotowujemy dodatkowe poprawki dla zgłoszonych przez Was problemów. Dotyczy to problemu z udostępnionymi przedmiotami podczas odsyłania towarzyszy, o którym wiemy i któremu się przyglądamy.

Larian Studios

Możliwe więc, że w najbliższych tygodniach doczekamy się kolejnych łatek, których celem będzie poprawa kłopotliwych funkcji.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Jak więc widać Larian nie składa jeszcze broni i robi wszystko, aby Baldur’s Gate 3 było jak najlepiej działającą produkcją. Jednocześnie sam reżyser gry — Swen Vincke — przyznał jakiś czas temu, że pracuje nad kolejnym projektem. Na razie jednak nie wiemy, czy mowa o Baludr’s Gate 4, Divinity Original Sin 3 czy czymś zupełnie nowym. To zapewne zostanie ujawnione w nieco odleglejszej przyszłości.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.