Duża aktualizacja Baldur’s Gate 3 naprawia 300 błędów! Awaria garderoby nie zaskoczy już graczy

Baldur's Gate 3

W trakcie ostatniego weekendu przygodą w Baldur’s Gate 3 według platformy Steam cieszyło się jednocześnie ponad 800 tysięcy osób. Jak przyznali sami twórcy, tak ogromny sukces gry zaskoczył nawet ich samych. Larian Studios nie osiada jednak na laurach i wciąż pracuje nad udoskonaleniem swojej produkcji, wypuszczając właśnie kolejną aktualizację, która naprawia ponad 300 różnych błędów.

Larian Studios wypuściło hotfix #2 do Baldur’s Gate 3. Gnom-czarodziej nie będzie już gubił bielizny

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Larian Studios wypuściło już drugą dużą aktualizację do Baldur’s Gate 3, która naprawia blisko 300 awarii, blokad i błędów. Wśród wprowadzonych zmian znalazły się m.in. poprawka problemu, który powodował zacinanie się gry w trakcie dialogów czy naprawa awarii podczas nakładania barwnika na przedmiot spoza ekwipunku. Twórcy skupili się również na usprawnieniach interfejsu użytkownika oraz poprawie stabilności gry w różnych sytuacjach.

Do deweloperów dotarły również zgłoszenia dotyczące niezamierzonych incydentów związanych z garderobą gnoma-czarodzieja. Ten błąd także został usunięty w hotfixie #2 do Baldur’s Gate 3, dzięki czemu graczy nie zaskoczy już niespodziewana awaria bielizny, którą postać gubiła w losowych momentach. Dodatkowo męskie genitalia C i D nie przenikają już przez niektóre ubrania githyanki.

Ponadto Larian Studios skupiło się w dużej mierze na przerywnikach filmowych. Na wygląd cutscenek w Baldur’s Gate 3 mają wpływ decyzje gracza oraz stan jego postaci. To oznacza, że każda scena może się różnić w zależności od wybranego bohatera, postaci, z którymi rozmawiamy oraz naszych działań. Niemniej ten system miał pewne niedoskonałości, co prowadziło czasem do dziwnych lub komicznych sytuacji – niektóre postacie pojawiały się w scence bez powodu lub miały zmienione elementy wyglądu. Aktualizacja wyeliminowała jednak pojawiające się błędy.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Baldur’s Gate 3

Choć stan techniczny Baldur’s Gate 3 w dniu premiery był solidny, pojawiło się kilka mniejszych błędów, które wymagały naprawy. Jak widać Larian Studios dba o swoją produkcję i szybko reaguje na pojawiające się uwagi od graczy. Na koniec przypominamy, że gra zadebiutowała 3 sierpnia 2023 na PC, natomiast posiadacze konsol PlayStation 5 będą musieli poczekać na premierę do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.