Baldur’s Gate 3 z imponującymi wynikami na Steamie! Gigantyczne zainteresowanie produkcją Larian Studios

Baldurs Gate 3

Baldur’s Gate 3 zaliczyło doskonały start. Pierwsze recenzje bardzo pozytywnie oceniały produkcję Larian Studios, a na platformie Steam jednocześnie w dniu premiery grało ponad 400 tysięcy osób. Okazuje się, że teraz wynik jest znacznie wyższy.

W Baldur’s Gate 3 na Steamie gra równocześnie nawet 800 tysięcy osób

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Najnowsza produkcja Larian Studios, Baldur’s Gate 3, okazała się być prawdziwym hitem na Steamie. W niedzielny wieczór przy produkcji czas spędzało jednocześnie 814 tysięcy graczy, co przybliża ją wynikami do takich tytułów jak Hogwarts Legacy (879 tysięcy), Elden Ring (ok. 900 tysięcy) czy Cyberpunk 2077 (ponad 1 milion). Baldur’s Gate 3 znajduje się także na 9. miejscu najpopularniejszych gier w historii Steam.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto również podkreślić fenomenalne przyjęcie produkcji Larian Studios przez społeczność fanów. Aż 92% z 98 tysięcy opinii graczy na Steam okazało się pozytywnych. Podczas weekendu przybyło około 40 tysięcy nowych recenzji. Jeśli chodzi o ocenę użytkowników gry na Metacritic, średnia wynosi 9,2/10.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Na koniec przypominamy, że gra zadebiutowała 3 sierpnia 2023 na PC, natomiast posiadacze konsol PlayStation 5 będą musieli poczekać na premierę do 6 września.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.