Baldur’s Gate 3 doczeka się fabularnego dodatku? „To nie takie proste” – podkreśla Larian Studios

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 radzi sobie imponująco na Steam, a sukces najnowszej odsłony serii Baldur’s Gate zaskoczył nawet samych twórców. Wydawałoby się, że udana premiera zachęci deweloperów do stworzenia fabularnych dodatków. Okazuje się jednak, że przygotowanie rozszerzenia do wspomnianej produkcji nie jest takie proste, o czym poinformował szef belgijskiego zespołu – Swen Vincke.

Szef Larian Studios wyjaśnia, dlaczego Baldur’s Gate 3 może nie doczekać się fabularnego dodatku

Baldur’s Gate 3 – zwiastun

Baldur’s Gate 3 pozwala na zdobycie maksymalnie 12. poziomu postaci. W systemie Dungeons & Dragons dostępnych jest natomiast 20 poziomów, dlatego też powstanie dodatku brzmi dość sensownie. Okazuje się jednak, że Larian Studios nie pracuje obecnie nad żadnym rozszerzeniem, a zespół skupia się w pełni na wyeliminowaniu błędów i premierze gry na konsolach.

W trakcie rozmowy z redakcją PC Gamer Swen Vincke nie wykluczył stworzenia fabularnego dodatku do Baldur’s Gate 3, ale podkreślił, że byłoby to bardzo trudne zadanie. Wynika to m.in. z faktu, że w momencie osiągnięcia 12. poziomu postać zyskuje potężne moce jak np. projekcje astralne czy zaklęcia, za którego sprawą przeciwnik mający mniej niż 100 punktów zdrowia natychmiastowo ginie.

Przygody dla poziomów 12-20 wymagają innego sposobu robienia rzeczy, jeśli chodzi o przeciwników, z którymi będziesz musiał sobie poradzić, co wymaga dużo pracy, aby wykonać je poprawnie. Sprawiłoby to, że byłoby to czymś znacznie więcej niż zwykłym dodatkiem pod względem prac produkcyjnych. Wiele przygód D&D jest na poziomie niższym niż 12 właśnie z tego powodu. Brzmi to więc jak schludny, łatwy materiał do rozbudowy, dopóki nie zaczniesz o tym myśleć i to nie takie proste, jak można by sobie wyobrazić.

– wyjaśnia szef Larian Studios.

Na przeszkodzie w stworzeniu fabularnego dodatku do Baldur’s Gate 3 ma stać również liczba dostępnych w grze decyzji i zakończeń. W trakcie prac nad rozszerzeniem deweloperzy musieliby wziąć pod uwagę wszystkie rozgałęzienia. Gracze mogą być więc pewni, że gdyby Larian Studios zdecydowało się stworzyć DLC, to trzeba byłoby na nie czekać naprawdę długo.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Until Dawn

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec warto przypomnieć, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje na PlayStation 5 dokładnie 6 września 2023 roku. Najnowsza produkcja Larian Studios już teraz cieszy się jednak sporym zainteresowaniem wśród użytkowników konsol Sony, którzy chętnie składają zamówienia przedpremierowe na wspomniany tytuł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.