Baldur’s Gate 3 otrzyma wyczekiwane DLC? Nowy epilog gry zawiera bardzo wymowną sugestię

Baldur's Gate 3

Od wczoraj deweloperzy Larian Studios zapewnili wielu fanom Baldur’s Gate 3 kolejny powód, aby jeszcze raz wrócić do tej niesamowitej przygody. W ramach najnowszej aktualizacji gra doczekała się zupełnie nowego epilogu, który jeszcze lepiej wieńczy historię przygotowaną przez deweloperów. Bardziej spostrzegli i dociekliwi doszukali się w nim wyjątkowo ciekawego szczegółu, który może w pewnym stopniu sugerować wydanie DLC.

Marniej z Baldur’s Gate 3 mógł między słowami dać do zrozumienia, że gra doczeka się DLC

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

W ramach epilogu dodanego w najnowsze aktualizacji wszyscy (żyjąc) członkowie naszej drużyny biorą udział w przyjęciu zorganizowanym przez Marnieja. W jej trakcie możemy zamienić kilka słów z każdą obecną postacią i dowiedzieć się o jej przemyśleniach czy planach na dalsze życie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Naturalnie taką pogawędkę można także sobie urządzić z Marniejem, który najpierw doceniając nasz trud, stwierdza, że najwyższa pora na odpoczynek. Podkreśla jednak, iż może nie będzie to jedyna przygoda, jaką przyjdzie nam przeżyć.

Słuchajcie mnie, bohaterowie, próżniacy, przyjaciele. Długo czekałem, by przekazać Wam te słowa. To koniec… na razie. Śpijcie, odpoczywajcie, radujcie się. Jednak bądźcie gotowi. Bo możecie być jeszcze potrzebny.

Marniej w nowym epilogu Baldur’s Gate 3

Kwestia ta wypowiadana przez nieco zasuszonego kompana rozbudziła wiele spekulacji na temat potencjalnego DLC. W końcu, jeśli ktoś będzie znowu chciał ratować świat przed chaosem, to będzie to Marniej i zapewne chętnie skorzystałby z naszych usług.

Nie można też wykluczyć, że stanowi to delikatne odniesienie do potencjalnych modów, które zapewne pojawiać się w momencie, gdy Larian odda w ręce moderów stosowne narzędzia.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Pogłoski na temat potencjalnie nowej przygody w Bladur’s Gate 3 od Larian Studios pojawiły się już w połowie września. Belgijskie studio niczego wówczas nie wykluczyło, ale też nie potwierdziło. Sprawa jest najwidoczniej otwarta, a to dla graczy akurat bardzo dobry prognostyk.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.