Baldur’s Gate 3 z ogromnym patchem! Nowe tryby gry i poprawki optymalizacji już dostępne

Baldur's Gate 3

Osoby, które ukończyły już Baldur’s Gate 3, mają świetną okazję na powrót do gry. Larian Studios poinformowało bowiem o wprowadzeniu do niej nowej, ogromnej aktualizacji. Obejmuje ona m.in. dwa nowe tryby gry.

Baldur’s Gate 3 – patch #5

Informacja o patchu #5 do Baldur’s Gate 3 pojawiła się właśnie na Twitterze Larian Studios. Zgodnie z komunikatem twórców, jest on już dostępny do pobrania. Łatka waży około 30 GB, a gra zajmie łącznie 130 GB wolnego miejsca na dysku.

Wprowadzone zmiany są naprawdę obszerne. Obejmują one m.in. dwa nowe tryby rozgrywki – honorowy oraz niestandardowy.

Ponadto Baldur’s Gate 3 wzbogacił się teraz o epilog fabularny. Pozwoli on nam na spięcie klamrą historii naszych bohaterów oraz ich towarzyszy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z innych nowości warto wspomnieć o poprawkach optymalizacyjnych. Wersja produkcji na PS5 oferuje teraz dynamiczną rozdzielczość, a w przypadku PC-towych graczy twórcy zatroszczyli się o posiadaczy sprzętu z mniejszą ilością pamięci VRAM i RAM, na którym gra powinna teraz działać płynniej.

Naturalnie to nie wszystkie nowinki, które wdrożono do Baldur’s Gate 3 wraz z piątą już aktualizacją. Jej obszerny opis można przeczytać w tym miejscu.

Na koniec przypomnijmy, że na pudełkowe edycje hitowego dzieła Larian Studios można już składać zamówienia przedpremierowe. Fizyczne wydania tytułu dotrą do kupców w pierwszym kwartale 2024 roku.

Zobacz też: Gry postapokaliptyczne

Baldur’s Gate 3 zostało wydane w sierpniu 2023 roku. Gra jest obecnie dostępna na PC i PS5, natomiast wersja na Xboxy Series X|S ukaże się na rynku w grudniu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.